Černá nebo zlatá? Aneb Jaká barva vozu se nejlépe udržuje

1. 4. 2021 5 min. čtení Tipy a rady

Jak by někdo jistě mohl tvrdit, barva nejezdí, a tak ji zřejmě při výběru nového vozu dáváme mnohem nižší prioritu než třeba výkonu. Což je pochopitelné a logické. Pro jakou barvu byste se ale měli rozhodnout, pokud s ní chcete mít co nejméně úklidové práce?

Nejlepší barva auta na údržbu

Série článků: Údržba a oprava autolaku:

  1. Jak opravit škrábance na autě
  2. Jak na renovaci laku
  3. Nejlepší barva auta na údržbu - právě čtete
  4. Jak vyleštit lak na autě

Nutno podotknout, že barevný výběr laku bude vždy otázkou osobního vkusu a preferencí. Pokud někdo má rád zářivě červenou, vždy si ji koupí, nehledě na to jakou práci s jejím čištěním bude mít.

Vosky a další přípravky pro péči o autolak

Pokud na to půjdeme selským rozumem, tak přeci jen z obliga budou vždy tak nějak hodně tmavé odstíny, na kterých je vidět absolutně vše - od jarních zrnek pylu až po zimní hnědou směs rozbředlého sněhu u krajnice. Pokud ale přeci jen nedáte dopustit na černou barvu, pak budete asi častým návštěvníkem mycích zařízení. Naštěstí už existují samoobslužné myčky. Do zařízení stačí hodit 50 korun, vzít do ruky hadici a hurá na to. Ani se nenadějete a máte svou mafiánskou čerň zase zářivou. A pokud máte možnost zahrady nebo garáže, pak si můžete pořídit vapku domů. O víkendové zábavičky postaráno.

Téměř bezúdržbová barva auta

Obecně tedy mezi nejméně údržbové barvy patří stříbrná a zlatá (ta světlá). I když nutno podotknout, že typicky zlatá alá "arteonovská" je dost líbivá a také zářivá, což se při snížené viditelnosti poměrně hodí. Ale v dnešním článku nejde o nejbezpečnější barvu. Mohli bychom tedy také tvrdit, že se bude lépe udržovat bílé auto než právě to černé. Dobrým odstínem barvy by mohla být i červená metalíza.

V každém případě, ať už zvolíte jakoukoliv barvu, alespoň jednou za dva měsíce byste své plechového mazlíka měli umýt. Protože čím více necháte prach a špínu zaschnout, tím hůře se vám z laku pak bude dostávat. Samozřejmě v zimních měsících to není zrovna téma na pořadu dne, ale i tak se snažte vůz udržet v určité čistotě a pečovat o lak profesionálními produkty, které prodlouží jeho životnost a lesk.

Zdroj médií: Pixabay
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je v jedné ruce foťák a v druhé pero, s kterým si vše pečlivě zapisuje. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?