Mazda v Tokiu ukáže svůj elektromobil

19. 9. 2019 1 min. čtení Aktuality Mazda

Automobilka Mazda je součástí konsorcia, kde se Subaru, Suzuki a dalšími firmami vyvíjejí elektromobily. V Tokiu však Mazda ukáže svůj vlastní výtvor.

Mazda v Tokiu ukáže svůj elektromobil

O co vlastně půjde?

Prozatím se bude jednat o prototyp, či možná spíše technologický demonstrátor. Technika totiž bude ukryta po tvary karoserie Mazdy CX-30. Pozdější produkční verze samozřejmě bude mít karoserii svoji vlastní.

Také čtěte

Elektrická Mazda se brzy odhalí v Tokiu

Již příští týden na autosalonu v Tokiu se odhalí první elektrické auto značky Mazda. Je to celkem překvapující zpráva, a proto c…

17. 10. 2019 Aktuality

Prozatím tak elektromobily od Mazdy využívá akumulátor o kapacitě 35,5 kWh, který pohání elektromotor s výkonem 105 kW a krouticím momentem 265 Nm.

Range Extender aneb prodlužovač dojezdu

Pro americký trh pak bude k dispozici speciální verze. Ta bude mít tzv. Range Extender, tedy prodlužovač dojezdu. Tím bude generátor, který má mít podobu malého Wankelova motoru. Podrobnosti zatím známé nejsou, ale rozhodně nám tento koncept zní zajímavě. Ostatně, něco takového (malý spalovací motor, který generuje elektřinu) mělo i BMW i3, takže se nejedná o zcela novou koncepci.

Zdroj médií: mazda

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?