Ferrari 612 Scaglietti dostalo karoserii shooting brake

12. 6. 2019 1 min. čtení Aktuality

Vozy s karoserií shooting brake jsou subjektivně jedny z nekrásnějších, ale bohužel jich na silnicích vídáme pohříchu málo.

"Dvoudvéřový kombík", aneb Ferrari 612 Scaglietti

Tyto "dvoudveřové kombíky" jsou přitom i poměrně praktické, pokud cestujete ve dvou a vozíte si více zavazadel. Holandská firma Vandenbrink nedávno dokončila něco, co by se dalo nazvat designovým upgradem Ferrari 612 Scaglietti, které dostalo právě shooting brake karoserii.

Profíci z Vandenbrinku

Že jsou ve Vandenbrinku opravdu profíci, dokazuje promyšlenost celé úpravy. Výsledkem není Ferrari s "vytaženou" zadní kapotou. Naopak, celé to vypadá, jako kdyby to už samotná automobilka takhle zamýšlela. Zadní sedadla dostala logicky více místa pro hlavy cestujících a navrch i střešní okna, což celkově provzdušnilo jinak stísněný prostor.

Kožený interiér v koňakové barvě působí velice elegantně

Výsledkem je parádní dostavník pro ty, co si rádi čas od času střihnou rychlý přelet po dálnici přes půl Evropy. Cena zveřejněna nebyla, ale s jistotou lze říci, že takovýto unikát levný rozhodně nebude.

Zdroj médií: autoblog.com.
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články