Firma Mountune umí z Fordu Focus RS vydolovat 520 koní

20. 8. 2019 1 min. čtení Aktuality

Focus se čtyřválcem 2.3 EcoBoost je už v sériovém stavu dost silný a zábavný vůz. Na druhou stranu, výkonu není nikdy dost a kdo chce víc, může si připlatit u externích úpravců.

Automobil Ford Focus RS - výkon až 520 koní

Nová generace Fordu Focus ST

Britská firma Mountune se zabývá úpravami vozů a vyrukovala s novou generací Fordu Focus ST, která je poladěna na 520 koní a 700 Nm. Co za tak brutálními čísly stojí? Předně je to výměna turba za silnější od firmy BorgWarner. Dále je třeba vyměnit vačkové hřídele, rozvody a palivové čerpadlo za silnější.

Úprava je ale primárně určena pro ty, kteří už si od Mountune nechali dříve svůj Focus upravit v rámci "upgradu" m400, který obsahoval kované písty, větší mezichladič a jiný výfuk. Bohužel nejsou známa bližší data například o zrychlení z nuly na 100 km/h, ale dost možná bude tato hodnota hodně blízko ke čtyřem sekundám. Cenově úprava vychází na v přepočtu 170 tisíc korun a to za předpokladu, že zákazník už má zmíněné předchozí vylepšení m400.

Zdroj médií: mountune
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články