PRÁCE 🧰

Kolik stojí autoškola? Ceny roku 2021

27. 2. 2021 2 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady

Autoškoly se u nás liší nejen kvalitou, ale také cenou. Pojďme se dnes podívat na ceník autoškol v roce 2021

 Kolik stojí autoškola? Ceny 2021

Autoškoly díky koronavirové krizi zažívají v posledních měsících těžké období. Proto se snaží pomocí svých marketingových kampaní nalákat co nejvíc možných budoucích řidičů. Mnoho autoškol také láká na nízké ceny. Levná autoškola však rozhodně neznamená, dostatek potřebných informací a zkušeností v rámci celého kurzu. Nejlevnější autoškoly vám nemohou garantovat dostatečnou úroveň výcviku. Je důležité si vybrat autoškolu, která svou cenou odpovídá kvalitě. Autoškolu si můžete vybrat podle několika kritérií, jako například recenze známých či lidí, kteří se výcviku zúčastnili, vzhled a informovanost na webových stránkách a podobně.

Pro získání řidičského oprávnění pro skupinu B je zákonem stanoveno účastnit se minimálně 28 kondičních jízd (1 hodina trvá 45 minut, v autoškole máte většinou 2 hodiny za sebou). Součástí výuky jsou především taktéž hodiny teorie (10 hodin), včetně 1 hodiny zdravotnické přípravy (první pomoc). Levná autoškola toto nemusí dodržovat, proto buďte obezřetní.

 Kolik stojí autoškola?

Ceník autoškol můžete najít na webových stránkách samotné firmy. Cena za autoškolu se většinou pohybuje kolem 12 000 korun. Některé autoškoly však nabízí také platbu na splátky, díky tomu si můžete nastavit jednotlivé platby i výšku splátek, počítejte však s tím, že většina autoškol si v takovém případě bude účtovat také něco navíc. Autoškoly taktéž nabízí takzvaný rychlokurz, díky kterému vám zaručuje úspěšné získání řidičského oprávnění do jednoho měsíce. Za takový rychlokurz si většinou připlatíte až dvojnásobek běžné ceny, je však důležité zvážit, zda se za ten měsíc naučíte všechno potřebné. Běžná autoškola trvá od 3 do 6 měsíců a za tu dobu jste schopni se naučit alespoň základ, který pak v praxi budete muset dopilovat.

Zdroj médií: freepik.
Nikola Vrablová

Autor článku
Nikča snila o tom být ekologem - láska k autům ji ale přivedla na jinou cestu. Od školy si chodívá odpočinout na garáž, kde opravuje svůj německý šestiválec.

Podobné články