🇦🇹 Diesel 1,67 € Natural 95 1,55 € 🇨🇿 Diesel 38,09 Kč Natural 95 37,60 Kč 🇩🇪 Diesel 1,73 € Natural 95 1,75 € 🇫🇷 Diesel 1,78 € Natural 95 1,79 € 🇭🇷 Diesel 1,48 € Natural 95 1,46 € 🇭🇺 Diesel 601,54 HUF Natural 95 581,17 HUF 🇮🇹 Diesel 1,80 € Natural 95 1,81 € 🇵🇱 Diesel 6,64 PLN Natural 95 6,47 PLN 🇸🇮 Diesel 1,54 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,61 € Natural 95 1,49 € 🇦🇹 Diesel 1,67 € Natural 95 1,55 € 🇨🇿 Diesel 38,09 Kč Natural 95 37,60 Kč 🇩🇪 Diesel 1,73 € Natural 95 1,75 € 🇫🇷 Diesel 1,78 € Natural 95 1,79 € 🇭🇷 Diesel 1,48 € Natural 95 1,46 € 🇭🇺 Diesel 601,54 HUF Natural 95 581,17 HUF 🇮🇹 Diesel 1,80 € Natural 95 1,81 € 🇵🇱 Diesel 6,64 PLN Natural 95 6,47 PLN 🇸🇮 Diesel 1,54 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,61 € Natural 95 1,49 €

Jak vybrat přepravní klec pro psa

4. 3. 2022 3 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady

Cestování se zvířecím mazlíčkem může být občas náročné, obzvlášť pokud jste majitelé větších plemen. Nicméně i pro tyto účely bylo vymyšleno praktické řešení. V dnešním článku si totiž povíme o výběru klece do auta.

Jak vybrat klec pro psa do auta

Články na téma přeprava a cestování se psem:

  1. Jak vybrat klec pro psa do auta - právě čtete
  2. Cestování se psem autem, jak na to?
  3. Potah pro psa do auta
  4. Přeprava psa v autě

Správná klec do auta může výrazně usnadnit přepravu větších čtyřnohých mazlíčků, pro které není vhodný potah v interiéru vozidla, ale je nutné je přepravovat v zavazadlovém prostoru. Tam samozřejmě nemohou být jen tak, a proto se musí koupit ona klec. Její výběr ale nepodceňujte, abyste svému zvířátku zbytečně neublížili nebo mu nezpůsobili trauma.

Vždy dbejte na velikost klece pro psa

Není nic horšího, než když koupíte klec, která svými rozměry není vůbec vhodná pro mazlíčka. Proto je nutné vždy jeho samotného pečlivě změřit, nebo nejlépe ho do obchodu vzít s sebou, aby se vše vyzkoušelo na místě a zkušená obsluha vám poradila, zda vzít tu či onu.

Špatná velikost klece totiž může na pejsky působit velmi stresově. Dávejte si tedy pozor, aby se nikdy hlava ani špičky uší dotýkaly horní hrany klece. Zároveň musí být klec dostatečně velká na to, aby si pejsek mohl lehnout nebo se v ní otočit. Zvíře, které tyto dvě činnosti nemůže dělat, je opět akorát zbytečně vystresováno a je jedno na jak krátkou vzdálenost jedete.

Pracuj v oboru auto-moto

Pokud v zavazadlovém prostoru chcete převážet menší plemeno, dbejte na to, aby i jemu odpovídala velikost přepravní klece. Tím, že byste mu třeba chtěli dopřát více prostoru pro pohyb, byste mu mohli akorát uškodit. Například pokud by se stala nějaká dopravní nehoda, mohl by si díky velkému množství prostoru ublížit víc, než kdyby přepravka byla přímo určená jeho velikosti.

Tvar a materiál klece

Do auta se hodí takové klece, které mají pevné dno. Pokud zavítáte do lepších obchodů nebo se budete už ze zkušenosti poohlížet na internetu, pak můžete narazit i na klece, které mají šikmou jednu nebo dvě strany - je to proto, že jsou svým tvarem přizpůsobeny vozům typu kombi. Někdy zas pomůže do vyhledávače zadat model vašeho vozidla a naleznete tu správnou klec do něj.

Důležitým kritériem je také prostor v kufru. Předtím než nadšeně nějakou klec koupíte, si prvně zjistěte, že se do auta opravdu vejde. Předejte tak možnému zdlouhavému reklamování a hledání nového ideálního produktu.

Co se týká materiálu, pak raději investujte do lepších hliníkových klecí, které jsou bezpečnější a celkově i kvalitnější. Vydrží řádku let, než ty obyčejné, laciné, které zahlédnete třeba na Aliexpressu. Jedná se tedy o větší investici, ale pro domácího mazlíčka se to určitě vyplatí. Navíc u hliníkových verzích máte více na výběr.

Cena transportní klece pro psa

Jak již bylo řečeno, hliníkové konstrukce budou vždy o něco dražší. V ceně také hraje roli fakt, jak velkou klec zvolíte - něco jiného je to pro buldoka a něco zas pro vlčáka. Průměrně ale za takovou klec dáte zhruba 2000 korun. Záleží také, kde bude nakupovat, případně jakou značku přepravních klecí si vyberete.

Tip na závěr

Po tom, co koupíte onu klec, je nutné na ní pejska nejdřív naučit. Obzvlášť, pokud mazlíček v takové věci není ještě zvyklý cestovat, mohl by mít ze začátku problém. Nejjednodušší pro učení je, začít pomalými krůčky. Nechat klec otevřenou, pejska do ní učit chodit, dát mu do ní deku, případně oblíbenou hračku, aby si zvykl, že klec není nic zlého, nýbrž bezpečné místo.

K tomu ale je nutné dodat, že to chce pořádnou dávku trpělivosti. Ne vždy jsou pejsci ochotní a dost často spíše tvrdohlaví. Je tedy vhodné po čase ho brát na kratší vyjížďky, abyste nakonec mohli společně vyrazit na pořádný výlet za dobrodružstvím.

Zdroj info: Best pet, Váš chovatel.
Zdroj médií: Depositphotos.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je foťák v ruce. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články