Špionážní fotky - Hyundai Kona N na okruhu v Nürburgringu

17. 8. 2020 3 min. čtení Aktuality

Hyundai Kona N bude přímým soupeřem vozu Volkswagen T-Roc R, který bude v prodeji již od roku 2021. V tuto chvíli už probíhají testy.

2021 Hyundai Kona N

Automobilka Hyundai připravuje uvedení nového SUV Kona N na trh. Tyto špionážní záběry zobrazují připravovaný model SUV korejské firmy. Fotky byly pořízeny na německém okruhu Nürburgring. Kona N se bude sériově vyrábět již od příštího roku. Mezi jejími soupeři zcela jistě dominuje  Volkswagen T-Roc R, Audi SQ2 a BMW X2 M35i.

Kona byla na německém Nürburgring zahalena opět v maskovací fólii, ale i přesto můžeme vypozorovat pár detailů, které kamufláž nezakryje. Kona N bude dalším z crossoverů, která dostane ve srovnání s jinými "N modely" agresivnější look. Oproti předchozímu Hyundai Kona bude mít i nově přepracovanou mřížku.

Také čtěte

Nový Hyundai i20: přijde jako hybrid, ale možná i v ostré verzi N

Škoda Fabia dostane nového konkurenta. Nový Huyndai i20 by jí mohl solidně zatopit. Boduje vnitřním prostorem i designem.

20. 2. 2020 Aktuality

2021 Hyundai Kona N

Na zádi se nově nachází obrovský spoiler a nový difuzor, ve kterém je umístěna dvojice výfuků. Celé auto se, díky novému systému odpružení, posune níž, než standardní model a za koly z lehké slitiny se nachází zvětšené brzdové kotouče.

2021 Hyundai Kona N

Také čtěte

Nový Tucson se ukázal v plné kráse. Konkurenci může solidně zatopit

Dávno pryč jsou časy, kdy se evropské značky dívaly na korejské vozy jaksi shora. Kdepak, zejména Hyundai je v poslední dob…

15. 9. 2020 Aktuality

V roce 2018 Albert Biermann, vedoucí výzkumu a vývoje divize N, naznačil, že nový Hyundai Kona N by měl být poháněn stejným přeplňovaným 2,0 litrovým čtyřválcovým benzinovým motorem jako i30 N.

Kona N by jako taková měla mít nejméně 247 koní - ačkoliv je tu prostor pro ještě větší parádu, protože výkon Hyundai i30 N nyní činí až 271 koní s točivým momentem 378 Nm. Stejně jako "íčkový" hatchback, i Kona N bude mít pohon předních kol pomocí stejného elektronicky řízeného diferenciálu s omezeným prokluzem a šestistupňovou manuální převodovkou. Zatímco u těchto automobilů je standardní šestistupňová manuální převodovka, Kona N bude pravděpodobně s osmistupňovou automatickou převodovkou.

2021 Hyundai Kona N

Kona N bude pravděpodobně oficiálně uvedena na konci letošního roku. Objednávky započnou na jaře 2021. Připojí se k němu také nový hatchback i30 N, který bude doufejme minimálně stejně povedený, jako ten současný.

Zdroj médií: S. Baldauf/SB-Medien

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?