General Motors má sdílený automobil, který se sám řídí. Jeho životnost bude 1,6 milionu kilometrů

23. 1. 2020 1 min. čtení Technologie

Sdílení, elektromobilita a automatické řízení. Tyto tři trendy posledních let spojila firma Cruise, což je start-up projekt, který je přímo podporovaný korporací General Motors.

Není to vlastně ani tolik osobní automobil, jako spíše mikrobus. Cruise Origin je postaven na platformě, která v budoucnu bude využita i dalších elektromobilů koncernu GM. Parametry jako dojezd, výkon nebo doba nabíjení, zatím nejsou známy. Ředitel GM, Dan Ammann ale tvrdí, že vůz je dimenzován na životnost jednoho milionu mil, tedy 1,6 milionu kilometrů, což je hodně odvážné číslo.

Také čtěte

Moderní automatické světelné systémy automobilů: jak vlastně fungují?

V moderních autech lze najít lecjaké vychytávky, ale jednou z těch nejužitečnějších je asistence dálkových světel. Má zabra…

18. 5. 2020 Technologie

Pohled dovnitř Cruise Origin

Pokud si už děláte zálusk, že si koupíte vůz, co chvíli vydrží, zklameme vás. Na prodej Cruise Origin nebude. Namísto toho budou vozy tvořit jakousi sdílenou flotilu, tedy v podstatě autonomní taxíky. Auta by navíc neměla být drahá, na tiskové konferenci bylo uvedeno, že výrobní náklady by se měly pohybovat zhruba na polovině toho, co stojí výroba Modelu X od Tesly.

Zatím nevíme, kdy se tohle autonomní vozítko objeví na trhu. Problémem je také legislativa, zatím totiž není možné pustit jen tak do provozu auto bez řidiče ani v USA, natož pak u nás v Evropě.

Zdroj médií: GM

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?