Suzuki chystá svolávačku. Airbagy mohou samovolně vystřelit

13. 9. 2019 1 min. čtení Aktuality Suzuki

Čas od času se objeví nějaká závada, kvůli které musí automobilky organizovat svolávací akci, při které nešvar napraví. Suzuki teď má problém s tím, co má posádku chránit - s airbagy.

Suzuki chystá svolávačku. Airbagy mohou samovolně vystřelit

O jaké modely se jedná?

Jedná se o modely Swift a Swift Sport, které byly vyrobeny v Japonsku mezi lety 2017 a 2019. Většina těchto vozů byla prodána v Austrálii, takže Evropy se to naštěstí netýká. A v čem je problém?

V softwaru. Ten může vyhodnotit náraz způsobený například prudkým zavřením dveří, jako náraz a aktivovat airbag. Ten pak samozřejmě vystřelí a může zranit posádku, nehledě na hmotnou škodu, která tím vznikne.

Suzuki chystá svolávačku. Airbagy mohou samovolně vystřelit

Informovanost? Samozřejmost

Majitelé aut budou informování a Suzuki si je svolá do servisů, kde provede přehrání závadného software. "Výhoda" je v tom, že závada není na žádné komponentě, jako tomu bylo třeba v kauze Takata. Tam se jednalo o problém, že vystřelovací patrona postupně navlhla, protože neobsahovala vysoušeč. Exploze pak mohla přijít z ničeho nic a krom airbagu se směrem k řidiči mohly vydat i úlomky zkorodovaného kovu. V podstatě si tak řidiči ve volantu vozili šrapnelovou minu.

Zdroj médií: suzuki.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?