Cupra už nejsou jen auta. V limitce vznikne i jachta

19. 7. 2021 1 min. čtení Aktuality Cupra

Kolem "lepších" značek aut mnohdy vznikají i nejrůznější doplňky. Po hlavičkou Cupry přijde edice plavidel. Do prodeje se mají dostat koncem roku, takže jestli chcete být příští trochu zafrajeřit na Orlíku...

Cupra si samozřejmě jachtu tak trochu "objednala" u specialistů z De Antonio Yachts, ale identita barcelonského značky spadající pod Seat je na tvarech plavidla jasná na první pohled. Inspirací byl model Formentor VZ5, však se taky jachta jmenuje Formentor D28.

Rozměrově je samozřejmě loď o něco větší. Na délku má necelých osm metrů, výkonově zaostávat nebude, protože její motor má sílu 400 koní. Barvy jsou shodné s automobilovou předlohou, lak samozřejmě musí být naprosto jiný, aby odolal působení mořské vody. Na palubě je speciální veganská kůže odolná proti slunečnímu záření. Limitka bude k dostání koncem letošního roku, do té doby by měla vzniknout i jachta s hybridním pohonem.

Zdroj médií: Cupra
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?