🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 € 🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 €
PRÁCE 🧰
KALKULAČKA NÁKLADŮ 🚗

Čerpací stanice v Itálii a jejich kultura

18. 6. 2024 3 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Rádce motoristy Cesta do Itálie Příprava na cestu do Itálie

Bez dovolené v zahraničí si většina Čechů neumí běžné léto představit. Obrovské popularitě se těší také Itálie, kam se jen loni vypravilo více než 600 tisíc Čechů. Značná část z nich také autem. Ty ale možná překvapí, jak to funguje na italských čerpacích stanicích.

Zázemí italské čerpací stanice

Čerpaní stanice v Itálii jsou úplně jiné než ty v České republice. Tuzemští motoristé jsou totiž často zvyklí na kompletní servis. Kromě tankování se k tomu často řadí také příjemná a lahodná káva či jiné občerstvení. Velmi oblíbené jsou v posledních letech také párky v rohlíku a na některých pumpách jsou k mání také třeba sekané v housce, a to i za přívětivé ceny.

Chcete mít náklady na cestu do Itálie pod kontrolou? Využijte naši online kalkulačku

V Itálii ale motoristé s něčím takovým až na výjimky počítat nemohou. Dominantní většina italských čerpacích stanic totiž takový servis nenabízí. Často se jedná o pouhé stojany s benzínem a naftou či případně jiným palivem. Řidiči mnohdy nenarazí ani na automat. Z toho plyne, že bagetu ani kávu si řidiči v Itálii až na výjimky nedají, a s tím je třeba už před cestou počítat.

Bageta je pro Italy cizí slovo

Řada motoristů se ptá, co za tím vlastně stojí. Proč Italové více nemyslí na motoristy a z jakých důvodů s nimi i po stránce základního občerstvení nemyslí. Je totiž zřejmé, že zvlášť vybraní zahraniční cestovatelé by takovou nabídku na svých dlouhých cestách jistě uvítali. Italská kuchyně je bohatá a třeba v Česku velmi oblíbená. Prostor pro podnikatelskou kreativitu je tedy v tomto ohledu značný.

Minimálně velcí provozovatelé čerpacích stanic v Itálii potřeby svých zákazníků dobře znají. Vychází z toho, že gastronomicky nároční Italové nemají o takové služby většinou zájem. Nenakupují obložené bagety ani housky a mnozí z nich by jídlo na benzínové pumpě možná ani nepozřeli.

Chystáte se do Itálie na dovolenou? Nechte si kalkulačkou spočítat náklady na cestu

Třeba Češi vyhledávají občerstvení na čerpačkách často. Podobně je to třeba také se Slováky nebo Poláky. Italské benzínové pumpy ale kvůli několika desítkám tisícům potenciálních zákazníků nebudou svůj sortiment a podnikatelskou strategii na pár měsíců v roce měnit. Souvisely by s tím totiž náklady, které by se nejspíš italským podnikatelům ani nevrátily.

Ceny pohonných hmot na čerpací stanici Lignano

Ceny paliva na čerpací stanici Taglio Veneto

Nechcete ztrácet čas výpočtem nákladů na cestu do Itálie? Použijte naši kalkulačku

Natankovat a rychle pryč

Provozovatelé italských stanic totiž také ví, že třeba Češi jsou rovněž velmi citliví na ceny a tuší, že už samotná vysoká cena pohonných hmot je pro většinu národů v Evropské unii problematická. Dokáží si spočítat a vést díky tomu důkladné statistiky, které mnohdy hovoří o tom, že třeba Češi nechtějí na cenově předražených čerpacích stanicích trávit příliš velké množství času. A zároveň, že o drahý sortiment až na výjimky nejeví zájem.

Velká část Čechů je navíc v případě dovolené k moři dobře vybavená už z domova. Řízky v chlebu a kyselé okurky jsou jasnou a dosud nezměněnou tradicí, která tuzemský národ v případě dovolené v zahraničí léta jasně provází. A to i v Itálii.

Ať vás ani nenapadne vyrážet do Itálie bez cestovního pojištění! Kvalitní pojistka ochrání vaši peněženku nečekaných výdajů a zároveň vás podrží v nepříjemných situacích. „Cestovko“ nyní můžete rozšířit o další připojištění (např. domácnosti nebo asistenci vozidla) a získat 20% slevu a e-book jako dárek.

Chcete na cestovním pojištění výrazně ušetřit? Pokud do zahraničí vyrážíte alespoň dvakrát během roku, vyplatí se přemýšlet o roční cestovní kartě.

Kalkulačka cestovního pojištění do Itálie

Zdroj info: Autorský článek.
Zdroj médií: Redakce.

Podobné články