Automobilovou flotilu Ministerstva vnitra obohatí během tří let přes 3000 škodovek

29. 7. 2020 1 min. čtení Aktuality

Ministerstvo vnitra se rozhodlo obměnit svůj vozový park. Nová auta jim poskytne tuzemská automobilka Škoda Auto. Do flotily se dostanou různé modely jako je Škoda Kodiaq, Scala nebo i Fabia.

Škodovácká flotila Ministerstva vnitra

V letošním roce bude připraveno k předání 1 250 vozů. Další přibudou během tří let. Slavnostní předání prvních 35 automobilů proběhlo v Zákaznickém centru automobilky Škoda v Mladé Boleslavi. Události se účastnil ministr vnitra Jan Hamáček, včetně policejního prezidenta Jana Švejdara a ředitele automobilky Luboše Vlčka.

V Česku slouží nejvíc vozidel tuzemské automobilky v barvách Policie ČR. Oblíbené jsou ale také například u státní správy nebo u Hasičského sboru. Luboš Vlček se rozpovídal o tom, že automobilka uspěla v přísném výběrovém tendru. Auta ve státní správě musí splňovat náročné podmínky, jako je například spolehlivost a také odolnost vůči vysokému kilometrovému nájezdu.

Z 3 294 objednaných vozů bude poměrně velká část - přesněji 1 853 vozů v modelové řadě Kodiaq. Všechny dodané vozy pro resort vnitra budou mít náhon na všechna čtyři kola, sedmistupňovou převodovku DSG a výbavu Ambiente. Automobily budou také dodané v různých motorizací. Například vozy Scala budou mít motor 1.0 TSI s výkonem 85 kW, oproti tomu u Kodiaqu se objeví motory 2.0 TDI nebo TSI s výkonem 140 kW.

Pro zajímavost, od roku 1993 bylo policistům předáno v rámci různých tendrů přes 19 tisíc automobilů Škoda. Jednalo se o různé modely a specifikace. Další desítky tisíc aut si rozebraly jiné resorty státní správy.

Zdroj médií: Škoda Auto

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?