PRÁCE 🧰

Čištění klimatizace

Hledáte vhodný autoservis nebo pneuservis v Pardubicích, který se věnuje plněním, desinfekcím a servisu klimatizací? Ideální dobou pro zkontrolování vaší klimatizace v autě je jaro. Kontrola by měla přicházet pravidelně, ne až v případě, kdy už nefunguje nebo je z ní cítit zápach.

Řešte klimatizaci i v moment, kdy je v funkční

Dříve klimatizace v autě bývala luxusním vybavením, dnes patří do běžné výbavy nových automobilů. V létě dodává chladivý vzduchu, který při jízdách v horkých dnech poskytuje lepší pohodlí při jízdě a přispívá tím i k bezpečnosti. Drtivá většina řidičů ale začíná řešit klimatizaci až v momentě, kdy je něco v nepořádku.

Nejčastějším problémem je nějaký zápach nebo nefunkční chlazení. Proto je lepší klimatizaci pravidelně kontrolovat, ideálně ještě před příchodem léta.

Kdy je vhodné klimatizaci zkontrolovat?

Specialisté tvrdí, že nezáleží ne tom, kdy se klimatizace čistí. Důležitá je pravidelnost - doporučený interval je jednou ročně. Nejvíce se o čištění a dezinfekci klimatizace mluví na jaře. Důvod je zřejmý. Je totiž dobré mít klimatizaci v pořádku před její hlavní sezónou, kdy jede prakticky pokaždé, když se automobil používá.

Rady při kontrole klimatizace

Prvním krokem při kontrole klimatizace je zjištění úbytku chladiva. Ročně se ho ztratí v průměru kolem 10 %. Dalším krokem je zjištění těsnosti systému pomocí. Následně se celá klimatizace dezinfikuje. To odstraní veškeré organické látky, plísně a bakterie.

Jak zabránit závadám u klimatizace?

Žádná předepsaná rada není. Jistotou je pouštět klimatizaci celoročně, tedy i v zimě. Když ji jednou za dva týdny zapnete na pět minut, dojde k promazání všech těsnění a kompresoru. Zabrání se tím poškození a případnému zadrhávání. Důvodem proč zapínat klimatizaci v zimě ale může být například i odmlžení oken. Klimatizace totiž vzduch ovlhčuje. Vypínat chlazení je potom dobré pět až deset minut před příjezdem do cíle. Výparník se tak stihne vysušit, nemůže se tak tvořit plíseň a bakterie sucho také nemají rády.

Co obnáší servis klimatizace a kolik za něj zaplatíte?

U servisů můžete počítat s širokou nabídkou služeb. V Pardubicích vyjde servis a čištění klimatizace na 400 až 800 korun.

  • plnění okruhu klimatizace plynem
  • aplikace UV látky pro zjištění netěsností okruhu klimatizace
  • odsátí a recyklace starého chladiva ze systému klimatizace
  • dezinfekce vzduchových průduchů v autě
  • výměna kabinového (pylového) filtru
  • zkouška klimatizace

Které pneuservisy nabízí servis klimatizace?

Pneuservis BestDrive

BestDrive - Pneuservis je moderní a dynamickou značkou servisního konceptu zajišťující motoristům mobilitu a bezpečnost na silnici.

Pneuservis Pneumatiky Drbout

Pneumatiky Drbout - Pneuservis se nachází 4 km od Pardubic v Mikulovicích (směr Chrudim). Nabízí veškerý sortiment nových pneumatik na motocykly, osobní, nákladní vozy a na zemědělské a stavební stroje.

Martin Šenkrýř - Auto Elektro

Martin Šenkýř - Auto Elektro - Zákazníkům nabízí profesionální přístup, kvalifikované vysvětlení prodávaných produktů. Zákazníkům nabízí i možnost zapůjčení náhradního vozidla či odvoz.

Pneuservis Přelouč

Pneuservis Přelouč - Nabízí kompletní služby, na poli oprav, přezouvání a huštění pneumatik. Mezi zajímavé služby naší autodílny patří například sezónní uskladnění pneumatik.

Autoservis Dubina Pardubice

Autoservis Dubina - Provádí servis osobních automobilů. Poskytuje široký rozsah opravárenských služeb od standardních oprav, přes diagnostiku, až po kompletní servis Vašeho vozu.

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční auto-moto nabídky nejen na zimu. Chcete o nich vědět?