Výrobce elektromobilů koupil Bugatti. Italská značka ale se spalováky nekončí

7. 7. 2021 1 min. čtení Aktuality Bugatti

Velmi nadějný Chorvatský výrobce elektromobilů Rimac koupil od Volkswagenu značku Bugatti. Italské hypersportovní vozy tak zamíří trochu jiným směrem.

Sám majitel Rimacu Mate Rimac sdělil médiím, že nehodlá nějak zásadně míchat obě automobilky dohromady. Rozhodně chce respektovat dědictví legendy z Itálie. Následovník Chironu tak pravděpodobně dostane opět šestnáctiálec, nebude se jednat o čisté elektro, jako je třeba Rimac Nevera. Portfolio Bugatti tak bude spíše obohaceno, než zásadně překopáno.

Dále Matt Rimac uvedl, že ještě v této dekádě se sice asi dočkáme i čistě elektrického Bugatti, ale zároveň bude značka dále dělat sportovní auta s objemnými spalovacími motory, samozřejmě doplněnými o hybridní technologie, což má přinést lepší spotřebu i dynamiku. Určité změny tak přijdou, staromilci jimi pravděpodobně potěšeni příliš nebudou, ale pořád to jistojistě budou vozy dosahující extrémních jízdních výkonů.

Zdroj médií: Bugatti
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?