V pařížských ulicích přibude 600 vodíkových taxi Toyota Mirai

17. 2. 2021 1 min. čtení Aktuality Toyota

Podle některých názorů je budoucnost ve vodíku. Tedy ve vodíkovém pohonu automobilů. Vsadila na to i firma HysetCo, které patří pařížský provozovatel vodíkových taxi Hype. Koupila známou pařížskou taxislužbu Slota a vymění celý její vozový park.

Onen vozový park čítá 600 automobilů s naftovými motory. Namísto nich bude pro přepravu pasažérů sloužit stejný počet Toyot Mirai. Tyto sedany pohání elektromotor, pro který vyrábí energii vodíkové palivové články. Kompletní výměna vznětových vozů na vodíkové by se měla odehrát do konce letošního roku.

V Paříži a okolí vyrostou další vodíkové čerpací stanice, které bude financovat Agentura pro ekologickou transformaci. HysetCo plánuje rozšíření vlastní sítě těchto stanic na 20, a to do konce roku 2024. V tuhle chvíli jezdí v Paříži zhruba 100 vodíkových taxi pod značkou Hype. Dojezd je srovnatelný se spalováky a tankování zabere něco kolem 3 minut.

Zdroj médií: Toyota
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články