Toyota ukázala koncept nového Mirai. Je hodně odlišný od předchůdce

14. 10. 2019 1 min. čtení Aktuality

Současná generace Toyoty Mirai je svým designem hodně specifická. Poněkud zvláštní proporce však trochu zastiňuje exotický pohon vodíkem. Na druhou stranu byl Mirai nezaměnitelný a každý hned na první pohled věděl, s jakým autem má tu čest.

Nová Toyota Mirai

Čtyřdvéřové kupé s unikátním designem

Toyota ale zveřejnila koncept nového modelu. Ten bude o dost konvenčněji tvarovaný a půjde o velké čtyřdveřové kupé, které už nebude svým vzhledem tolik vyčnívat.

Koncept je také větší ve všech směrem krom výšky. Délka je 4973 mm, šířka 1885 mm a výška 1468 mm. Rozvor vozu je 2918 mm. Oproti současné generaci je tu ještě jedna velká změna a tou je pohon. Palivem bude stále vodík, ale síla se bude přenášet na zadní kola.

Také čtěte

Nová Toyota Yaris - od základů nové auto, navíc už v základu s hodně slušnou výbavou

V pátek jsme se byli poprvé podívat na novou Toyotu Yaris. Zatím se jednalo pouze o statickou prezentaci, ale i tak to bylo pozi…

15. 6. 2020 Aktuality

Nová Toyota Mirai

Dojezd až 650 kilometrů

O pohonné jednotce více známo není, ale Toyota plánuje zvýšit dojezd o 30 %, tedy na hodnotu zhruba 650 kilometrů. Interiér se dočkal modernějších a luxusnějších materiálů. Obrazovka infotainmentu bude mít úhlopříčku 12,3" a reproduktory budou značky JBL, což je příslib kvalitního zvuku.

Současná generace Toyoty Mirai

Zdroj médií: toyota

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?