Tohle doma nezkoušejte. Hyundai umístil běžce do bubliny za výfuky

14. 10. 2019 1 min. čtení Hyundai

Reklama na automobily může mít různé podoby. Originálně a trochu šokujícím způsobem pojala reklamu automobilka Hyundai, která propaguje model Nexo.

Hyundai Nexo

Nexo je totiž poháněné palivovými články, tudíž vůz neprodukuje žádné emise. Technicky samozřejmě vůz nějaké emise má, ale sekundární, potřebné ke zpracování vodíků a jeho distribuci.

Čistota samotného pohonu?

Hyundai však demonstruje čistotu samotného pohonu a to velice názorně. Do plastové bubliny, napojené na výfuk, nechal zavřít běžící sportovkyni a to rovnou olympijskou plavkyni. Mireia Belmonte tak ukázala, že za vozem dokáže bez problémů běžet, protože ten produkuje pouze trošku vody a přefiltrovaný kyslík.

Reklama je součástí kampaně španělského Hyundai, které tím demonstruje ekologičnost tohoto způsobu pohonu. Elektrická energie vzniká chemickou reakcí vodíku a kyslíku ze vzduchu, odpadem je pak pouze vodní pára.

Zdroj médií: hyundai
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?