Škoda má nový patent. Prozradí nepřipoutaného

6. 11. 2020 1 min. čtení Aktuality

Jestli se někam ubírá současný vývoj automobilů, tak rozhodně směrem k větší bezpečnosti. O tom, jaké následky bude mít případná nehoda, rozhoduje ve velké míře skutečnost, jestli jsou všichni v autě připoutání bezpečnostním pásem. Škoda nechce v tomto směru nic ponechat náhodě.

Svítící spony bezpečnostních pásů nejsou nic nového. Některé automobilky je už mají v modelech vyšších řad, a to z toho důvodu, aby byly potmě spony lépe k nalezení. Ve škodovce ale přišli na to, jak osvětlení spony využít ještě o něco lépe.

Část spony, která je namísto červené barvy průsvitná totiž v patentu Škody umí měnit barvu. Než si sedne někdo na sedadlo svítí bíle, po usazení zčervená a ve chvíli, kdy se člověk připoutá, zezelená. Lze tak jednoduše vizuálně zkontrolovat, zda se všichni na palubě připoutali.

Tím to ale nekončí. Diody totiž teoreticky mohou změnit barvu i tak, aby osvětlení ladilo s ambientním osvětlením auta, případně přehrát uvítací animaci po nastoupení.

Zdroj médií: Škoda
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?