Renault Zoe bude v roce 2024 nahrazen moderní podobou Renaultu 5

3. 8. 2021 1 min. čtení Aktuality Renault

Zoe je jedním z nejlevnějších a nejprodávanějších elektromobilů na současném trhu. Už na něm ale nějakou dobu je a v Renaultu vymysleli, čím ho nahradí.

Jakkoliv je Zoe bezpochyby úspěšný vůz, tak náhrada zkrátka přijde. Defacto půjde o hodně podobné autíčko, akorát nebude mít tak pro někoho trochu podivný design. Naopak to bude parádní retro půjde totiž o elektromobil, jehož podoba bude odkazovat na starou dobrou "pětku".

Už z obrázků je jasně patrné, na co koncept bude odkazovat. Platformou novému autu bude CMF-BEV, která je vyvinuta speciálně pro potřeby elektromobilů. Cenově by auto mělo být pod současnou Zoe, předpokládáme, že možná i docela výrazně (základní Zoe stojí v tuhle chvíli 845 000 korun). Prozatím nejsou známy informace o pohonu, kapacitě baterie ani dojezdu, vše se ale včas dozvíme. Do roku 2024, kdy má k obměně dojít, je ještě času dost.

Zdroj médií: Renault
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články