Krátkodobý pronájem auta

18. 1. 2021 2 min. čtení Tipy a rady

Tento pronájem vozu se hodí zejména pro lidi, kteří auto celoročně nevyužijí, přesto se najdou situace, kdy by se jim doma hodilo. V dnešním článku se podíváme na krátkodobý pronájem auta.

Krátkodobý pronájem auta

Články na téma půjčení vozu:

  1. Půjčení auta na víkend
  2. Krátkodobý pronájem auta - právě čtete
  3. Dlouhodobý pronájem auta
  4. Co je to sdílení aut a jak to funguje
  5. Půjčení auta v Anglii
  6. Co si pohlídat při půjčení dodávky - již brzy

Co je krátkodobý pronájem

Jedná se o pronájem auta, které si člověk pořídí jen na krátký úsek - to znamená: den, víkend, měsíc nebo rok. Půjčit auto tak lze na nejrůznější příležitosti jako je třeba svatba nebo firemní akce. Jindy zase na víkend v Rakousku (je třeba ale půjčovnu upozornit na fakt, že chcete do zahraničí jet) nebo dokonce i na měsíční dovolenou třeba na Jadranu. 

Výhoda

Nemusíte se starat takřka o nic, protože většina pronajímatelů aut garantuje servis vozu, povinné a havarijní pojištění ale také dálniční známku nebo obutí dle ročního období. Na vás je se o auto starat, aby se mu nic nestalo a také samozřejmě do něj tankovat potřebné palivo.

Kde auto na krátkou dobu půjčit

Na internetu naleznete nespočet autopůjčoven, které nabízejí krátkodobé pronájmy vozů. Stačí si jen vybrat. Navíc většina z nich nabízí opravdu širokou nabídku flotily, a tak si vybere opravdu každý. Samozřejmě ale musíte počítat s tím, že některé částky za vozy budou poněkud vyšší. Obzvlášť pokud se jedná o luxusní nebo prémiový automobil. Na druhou stranu někdy je lepší nešetřit a užít si auto v plném rozsahu.

Krátkodobý pronájem luxusního auta

Vratná kauce

Jedná se o jistinu, která se skládá na začátku výpůjčky. Samozřejmě po vrácení auta je vám částka vrácená zpět, tedy pokud se s autem nic nestalo. V opačném případě se z jistiny platí oprava.

Tankování

Je nepsaným pravidlem, že půjčené auto dostanete s plnou nádrž. Stejně tak po vrácení, byste se měli podívat, kde se v okolí půjčovny nachází benzínka a nádrž dotankovat do plna.

Půjčení auta s řidičem

V případech, kdy nechcete nebo nemůžete řídit, můžete zvolit variantu půjčení spolu s řidičem. Stačí se domluvit s autopůjčovnou, jestli tuto variantu nabízí a už jen počkat na řidiče, který přistaví auto k vám domů a vzhůru za dobrodružstvím.

Zdroj médií: Pixabay.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je v jedné ruce foťák a v druhé pero, s kterým si vše pečlivě zapisuje. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články