Kde koupíte nejlevnější benzín v ČR?

18. 3. 2022 2 min. čtení Tipy a rady

Benzin v průběhu posledních dnů výrazně zdražil. Avšak po dlouhé době je levnější než nafta. Kde v České republice aktuálně natankujete nejlevnější benzin?

Kde je nejlevnější benzín?

Jak cenu benzinu ovlivňuje ropa

Tekuté zlato, jak je taktéž benzinu často přezdíváno, je kapalina ropného původu. Cena za barel ropy v průběhu posledních týdnů výrazně vyletěla do nebeských výšin. Normálně stál barel ropy (březen 2020) asi 62 amerických dolarů - tedy zhruba 1 438 korun.

Vzhledem k situaci na Ukrajině se však cena téměř zdvojnásobila a nyní za barel ropy musíte zaplatit 130 amerických dolarů - to je asi 2 990 korun, což je nejvíc od roku 2012, kdy byl barel ropy prodáván za 124 amerických dolarů. Naštěstí cena ropy už nejspíš prozatím dosáhla svého vrcholu a aktuálně klesá.

Nejlevnější benzin v krajích

A s cenou ropy také raketově klesá i cena benzinu. I přes to, že jste ještě včera za litr benzinu museli zaplatit přes 40 korun, dnes už tomu na některých místech vůbec nemusí být. Podíváme se na aktuální ceny benzinu a poradíme vám, kde natankujete nejlevněji.

Ceny na jednotlivých stanicích se mohou lišit, tudíž za nejlevnější benzin v Praze můžete zaplatit na tankovacích stanicích ONO hned 42,90 korun, zatímco například nejlevnější benzín v Ostravě seženete už za 39,00 korun za jeden litr. U Polských hranic v Českém Těšíně na čerpací stanici Ochman můžete dokonce natankovat ještě o korunu méně, tudíž 38,00 korun za litr benzinu. Nejlevnější benzin v Brně natankujete na stanici ONO za stejnou cenu jako v Praze, tudíž 42,90 korun. Pokud upřednostňujete nejlevnější benzin v Olomouci, doporučujeme vám vydat se na EuroOil, kde za litr benzinu zaplatíte rovných 40,00 korun.

Zdroj info: mBenzin, Kurzy, Finance. Zdroj médií: Depositphotos.
Nikola Vrabel

Autor článku
Nikča snila o tom být ekologem - láska k autům ji ale přivedla na jinou cestu. Od školy si chodívá odpočinout na garáž, kde opravuje svého mazlíka.

Podobné články