Jak správně driftovat? Takhle rozhodně ne!

15. 10. 2019 1 min. čtení Aktuality Mercedes-Benz

Mercedes-AMG C63 se stal obětí hodně, ale opravdu hodně nepovedené frajeřinky. Namísto obdivu se tak řidič dočkal spíše posměchu. Nejvíc ale patrně utrpí jeho peněženka.

Jak správně driftovat? Takhle rozhodně ne!

Neumíte driftovat? Nedriftujte

Driftovat s autem je sice parádní na pohled, ale provedení není nic jednoduchého. A to ani v případě, kdy má řidič k dispozici perfektní náčiní za hromadu peněz. Drahé auto ale automaticky neimplikuje dobrého řidiče.

To dokázal i tento "borec" a to když opouštěl akci s názvem 100% Auto Live v Nizozemsku. Patrně s vizí, že ohromí davy svým řidičským umem, se pokusil o drift, ale očividně neměl natrénováno dost, jestli vůbec něco.

Odbrubník jízdu ukončil

Jeho Mercedes-AMG C63 se tak dostal mimo kontrolu a nejprve se dost drsně opřel o obrubník, aby následně povyskočil na trávník. Tam ovšem dost zákeřně číhal vzrostlý listnáč. Následovalo co muselo a střet Mercedesu se stromem se odehrál v oblasti C sloupku.

Vůz měl bohužel takovou hybnost, že bychom si klidně tipli, že to odnesla náprava, kolo, zavěšení a dost možná bude třeba i srovnat karoserii. Je tedy otázka, jestli není vůz spíše na odpis.

Zdroj médií: pxhere
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články