Držák na mobil do auta

10. 11. 2021 3 min. čtení Tipy a rady

Přemýšlíte o koupi nového držáku na mobil a nevíte, jaký by pro vás byl nejlepší volbou? Existuje několik základních druhů, které se dělí podle připevnění telefonu. Pak jsou tu ještě některé další typy se speciálními funkcemi.

Držák na mobil do auta

Jaké jsou základní druhy držáků na mobil?

Pokud trávíte za volantem hodně času, jistě držák na mobil oceníte. Je dobrým pomocníkem pro využití handsfree nebo GPS. Jeho použitím také zvyšujete bezpečnost jízdy. Nejčastěji se lidé rozhodují mezi držáky na sklo, palubní desku nebo magnetickými držáky. Který z nich zvolíte, záleží jen na vašich preferencích.

Držák na mobil do auta na sklo

Představuje nejčastější typ držáku na telefon do auta. Jeho výhodou je použitelnost v jakémkoliv vozu. Koupíte ho asi za 300 korun. Konstrukce může být kloubová nebo s krkem. Jako výhodnější volba se jeví první typ, protože lépe drží mobil. Držáky s dlouhým krkem často používají řidiči kamionů. U takového druhu doplňku si ale na nerovném terénu dejte pozor na možnost houpání.

Držák na mobil do auta na palubní desku

Klasickou volbou bývá právě tento typ držáku mobilu do auta. Funguje jednoduše tak, že ho upevníte na palubní desku a do něj vložíte svůj telefon. Výhodu představuje jeho maximální polohovatelnost a možnost nastavit mobil vždy tak, jak potřebujete. Koupit ho můžete už za 250 korun.

Držák na mobil do auta

Magnetický držák na mobil do auta

Magnetický držák na mobil je velice praktickou volbou. Upevnění telefonu zabere maximálně sekundu. Přístroj totiž funguje tak, že k němu telefon pouze přiložíte. Nemusíte nikde nic zapínat, ani nastavovat a telefon sám drží na svém místě. Při výběru se zaměřte na kvalitu samotného magnetu. Ten představuje nejdůležitější komponentu. Tento doplněk seženete za cenu kolem 300 korun.

Speciální držáky mobilu

Kromě klasických dříve zmíněných typů existuje navíc ještě držák s bezdrátovým připojením nebo automatický. Každý z nich má své výhody, ale i nevýhody, proto si rozmyslete, jaké na tento doplněk máte požadavky a co od něj očekáváte.

Automatický držák na mobil do auta

Jakmile umístíte telefon do tohoto typu držáku, aktivní ramena, která jsou jeho hlavním komponentem, ho uchytí do stabilní polohy. Bývá také často doplněn aktivním držákem, ve kterém se mobil během jízdy dobíjí. Jeho cena se pohybuje kolem 400 korun.

Držák na mobil do auta s bezdrátovým nabíjením

Tento typ nabízí maximálně praktické řešení. Hlavní výhodu je snadná manipulace s mobilem, protože nemusíte připojovat žádné kabely. Nevýhoda ale je, že se telefon bezdrátovým připojením hodně zahřívá. Škoda také je, že zatím není tento doplněk na trhu příliš rozšířený, jak by si asi řada řidičů přála. Jeho cena se pohybuje okolo 500 korun.

Další články, které by Vás mohly zajímat

Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články