Jaký vybrat nejlepší držák na tablet do auta?

25. 10. 2021 2 min. čtení Tipy a rady

Tablet jako takový doplněk do auta je skvělá věc. Může posloužit jako zábava pro mladší členy posádky, ale i třeba spolujezdec na něm může sledovat filmy. Aby se nerozbil, je dobré si na něj pořídit do auta držák.

Držák na tablet do auta

Když se podíváme na nabídku, zjistíme, že je docela široká. Hned v úvodu doporučíme vyhnout se těm nejlevnějším modelům. Tablety jsou často o dost těžší než mobilní telefony a nekvalitní plast může mít za následek selhání držáku a pád tabletu. Proto bychom doporučili investovat spíš do dražších modelů známějších značek, u kterých lze předpokládat, že něco vydrží. A když bude držák spíš z kovu než plastu, tak jedině dobře.

Typově lze držáky na tablety rozdělit podle způsobu uchycení:

  • S přísavkou - překvapivě není přísavka jako přísavka, některé drží lépe, některé hůř. Naprosto nejideálnější je situace, kdy povrch pod přísavkou předem očistíte, aby byl odmaštěný. Na něj se silikon krásně chytne a pro větší efekt ještě přísavku trochu přimáčkněte ke sklu a následně uvolněte. Vytlačíte tak část vzduchu pod ní a vznikne podtlak. Pozor ale na to, jak tablet umístíte na skle, neměl by vám totiž clonit ve výhledu. Proto se dělají i držáky s jakýmsi ohebným ramenem. Ty ale zase trpí pohupováním auta na nerovnostech, takže je lepší tablet opřít třeba o palubní desku.
  • Na opěrku hlavy - v tomto případě je asi jasné, pro koho je určen tento držák. Ano, řidič se spolujezdcem to nejsou a právě za hlavové opěrky jejich sedadel má být uchycen. A to nejčastěji buď v jednom nebo dvou bodech. Toto řešení je většinou ideální, protože držák je pevně uchycen a nemá tendence se nějak pohybovat. Velmi kvalitní produkt nabízí firma Hama - jejich držák máme vyzkoušený dáte za něj asi 600-800 korun, ale je skutečně festovní. Rameno je z hliníku, takže zde bychom o životnost strach neměli a ta investice za to rozhodně stojí.
  • Do mřížky klimatizace - tohle je doména spíš držáků na mobilní telefony, ale u těžkého tabletu bychom měli pochybnosti o tom, jestli to plastová mřížka vydrží. Proto bychom se zdráhali něco takového doporučit lidem, kteří mají svá auta rádi.
  • Do otvoru na CD - podobně jako v předchozím případě je otázka, zdali je dobré využívat nějaký otvor k účelu, pro který nebyl stvořen. Na druhou stranu, kdo dnes ještě v autě poslouchá CDčka, že?
  • Natvrdo - pro šikovného kutila asi nebude problém zkonstruovat si jednoduchý držák a připevnit ho někam na palubní desku. Jenže to se obvykle neobejde bez trvalých stop v podobě třeba otvorů. U ojetiny je to navíc docela problém pro případného kupujícího. Dvojice nebo dokonce čtveřice děr v palubní desce nepůsobí příliš dobře.

Zdroj médií: Depositphotos.
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články