Co máte v autě vy? Aneb věci bez kterých se ženy v autě neobejdou

19. 2. 2020 4 min. čtení Aktuality

Auto se stalo neodmyslitelnou věcí, kterou používáme každý den. Bez auta jako bychom už ani neexistovali. Zlenivěli jsme a zpohodlněli. Vážně, kdy naposledy jste šli do obchodu nebo do města pešky?

V autě trávíme čím dál více času, a tak existují věci, které by v žádném autě, které řídí žena, neměly chybět. Kdo čekal, že půjde o „prasečinky“, bude asi zklamaný.

Gumička do vlasů

Tak a teď ruku na srdce milé dámy, která z vás někdy hledala gumičku, ale za boha ji nemohla nikde najít? Jako by se všechny gumičky rázem propadly do bran pekelných a smůla. Za to, až když už jí nepotřebujeme, páni to máme doma najednou gumičkové království. Pro případy je dobré si dát jednu takovou gumičku do auta. My ženy si ji často dáváme kolem řadící páky, protože je to místo, na které se často a vždy po usednutí do auta podíváme. Problém je tedy vyřešen, pokud doma gumičku nenalezneme, v autě na nás bude určitě čekat. Tedy alespoň do té doby, než si ji tam zapomeneme zase odložit a peklíčko s hledáním použitelné gumičky může začít zase nanovo! Pf.

Láhev vody

Pitný režim je důležitý a občas sami zapomínáme na to, jak dlouho trávíme na cestách, až zapomínáme i pít. Často se stává, že někam pospícháme a není čas se stavět na benzínce nebo v obchodě. Proto pijme a pijme. Dehydrovaný člověk je nebezpečný sám sobě i pro své okolí, neboť se u něj dostavuje mnohem dříve pocit únavy a spánku. Stejně tak je důležitá voda, když se dostaneme do nějaké kolony, obzvlášť té na D1, kde můžete zkysnout i několik desítek hodin. Pocit hladu člověk přečká snadno, ale s žízní už je to daleko horší. Navíc, my ženy díky pravidelnému pitnému režimu máme i hezčí pleť. Tak nezapomeňte příště své partnerce šoupnout do auta lahev vody, ať se vám na ní hezky kouká.

Vlhčené ubrousky / kapesníčky

V zimě je to rýma a v létě zase pot. Přestože je klimatizace více než účinná, venkoví teploty stejně v létě dosahují vysokých hodnot, při kterých se orosí čelo nejednomu z nás. Není nic horšího než zpocené čelo a uleptané ruce na volantu. Fuj. Vlhčené ubrousky vyřeší každý tento problém. Stejně tak dobře poslouží, když si například na benzínce koupíte plechovku oblíbené Coca Coly, víte kolik bakterií se nachází na jejím povrchu, kam přikládáte rty? Vlhčený ubrousek vše zachrání.

Obyčejné papírové kapesníšky také není radno podceňovat. No vážně, co když si pšíknete a budete se potřebovat vysmrkat? Do rukávy asi těžko. Stejně tak, co dělat, když si při tankování zašpiníte ruce nebo se vám nedejbože něco v autě vylije. Kdo vás zachrání? Kapesníčky!

Menší hotovost

Nejčastějším příkladem je, když si jdete nakoupit. Zaparkujete před obchodem, vykročíte ven pro košík a ejhle, žádný drobný u sebe. Kartu tam nestrčíte, i když některé blondýny by to možná zkusily. Ehm. Nicméně pro tyto důvody je dobré, mít v autě pár kovových mincí. Snadno sáhnete rukou do kastlíku a vyndáte je. Ale co když je nemáte? Nastane útrpný pohled a svíravý pocit žaludku, protože buď si půjdete rozměnit papírovou bankovku, takže budete zdržovat ostatní nakupující u pokladny - ty vás jistě budou mít v lásce, nebo se vydáte ve šlépějích Ramba a všechny věci utáhnete sami ve svých rukou. Pro pobavení dobrý, ale když se vám vše během pěti vteřin rozsype na zem, už to tak vtipný není. Drobné se také hodí v případě, že parkujete na placeném parkovišti, kde samozřejmě karty neberou.

Žvýkačky / bonbony

Nevím jak vy, ale já mam potřebu vždy při řízení mít něco v puse. Ve vší počestnosti, pánové! Ráda žvýkám, a´t už bonbony nebo žvýkačky, které vydrží podstatně déle. Ostatně mít žvýkačky v autě je i praktické řešení. Vždy, když někam jedeme, budeme se s někým setkávat, ať už s kolegy v práci nebo prodavačkou v obchodě, tak se hodí. Nikdo, vážně nikdo, nechce cítit váš odér z pusy po tom, co jste snědli k obědu česnečku a hermelín. Buďte lidi a myslete na ostatní kolem sebe. Žvýkačky vám očistí zuby od drobných pozůstatků jídla, ale také osvěží dech. Takže pokud nechcete ve voze vozit ústní vodu, žvýkačky se stanou i vaším nejlepším parťákem!

 

Zdroj médií: pixabay.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je v jedné ruce foťák a v druhé pero, s kterým si vše pečlivě zapisuje. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články