Cesta do Itálie autem aneb Na co si dát pozor

30. 8. 2022 2 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Cestování do zahraničí Základní info k cestování

Itálie je oblíbenou destinací Čechů a spousta se do Itálie opakovaně vrací. Měnící se situace ve světě může zaskočit i zkušeného cestovatele.

Nástrahy na cestě do Itálie

Články na téma příprava na cestu do Itálie 2022:

 1. Ceny paliv v Itálii
 2. Jak se připravit na cestu do Itálie
 3. Kde tankovat cestou do Itálie
 4. Jak nejlevněji dojet do Itálie
 5. Nástrahy na cestě do Itálie - právě čtete
 6. Parkování v Benátkách

První mise začíná již před odjezdem a tou je na nic nezapomenout. Občas se bohužel stává, že se na něco doma zapomene, ale zkuste to omezit na věci za pár kaček. Zkontrolujte si před odjezdem nejen váš cestovní kufr, ale i vůz. Můj seznam vypadá nějak takto:

 • Povinná výbava
 • Rezerva
 • Olej
 • Rukavice
 • Kabel a nabíječka do auta
 • Pití a nějaké pochutiny
 • Náhradní žárovky
 • Nahuštěné pneumatiky

Dálniční známka v Rakousku

S dálniční známkou v Rakousku je to jednoduché, ale může to být i problém! Známku zakoupíte po starém způsobu na benzínové pumpě nebo na hraničních přechodech. Jenže máme tu i elektronickou verzi. Pro osobního uživatele si musíte zakoupit online známku již 18 dní dopředu! Je to z důvodu výpovědní lhůty. Finta je v tom, že pokud zakoupíte známku jako podnikatel, dostanete ji ihned. Neznám jediný případ, že by to někdo kontroloval.

Vyčerpaná data

Je krásný večer, koupání v moři máte již za sebou a vy sledujete na telefonu film ve svém apartmánu. Najednou se vám přehrávání zastaví a vy se divíte proč. Je dobré si před odjezdem zkontrolovat, kolik dat máte v zahraničí. Mnozí již mají tarif s neomezenými daty, ale nemusí to platit pro roaming.

Covid-19 v Itálii

V neposlední řadě tu máme poměrně novou nemoc Covid-19. Za poslední dobu počet nakažených zase stoupá. Je dobré si zjistit jaká opatření v zemích, přes které pojedete, platí. Ta se můžou měnit každým dnem. V Rakousku již musíte mít roušky v obchodních centrech a MHD.

Zdroj info: Autorský text.
Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?