Audi RS 4 Avant s holčičkou držící banán strhla vlnu kritiky

5. 8. 2020 3 min. čtení Aktuality Audi

Kritika krátkých reklam automobilek a jejich pozdější stažení ze sítí s následnou omluvou značky všem „pohoršeným“ je to, co je v posledních týdnech nejspíš novým trendem. Po Volkswagenu tomu nyní čelí i Audi. Těžko říci, nad čím víc přemýšlet. Jestli nad lidmi, kterým tento nevinný obrázek vadí, nebo nad tím, že před těmito lidmi automobilka Audi kapituluje a omlouvá se, ani pořádně neví, za co.

Audi RS 4 Avant

Na dobu "koronavirovou" jednou možná budeme vzpomínat rádi. To, když se svět na pár týdnů zastavil a přestal řešit nesmysly, kterými se v posledních letech zabýval tak rád, na chvíli vypustil a bylo to fajn. Nicméně s jejich rozvolněním se staré zvyky opět vracejí. To dokazuje i podle mnoha názorů nesmyslná kritika, která se snesla na automobilku z Ingolstadtu, když uveřejnila na svém oficiálním twitterovém účtu reklamní snímek vyobrazující Audi RS 4 Avant s malou, stylově oblečenou holčičkou s banánem v ruce.

Reklama automobilky Audi

Také čtěte

VIDEO: Audi RSQ8 má rekord na Nürburgringu v kategorii SUV

Čas 7:42 stačil na teď už bývalého držitele rekordu, kterým byl Mercedes AMG GLC 63 S. Nutno podotknout, že Audi mělo natrénován…

7. 11. 2019 Aktuality

Automobilka Audi touto reklamou chtěla ukázat, že rychlý kombík je vhodný pro celou rodinu. Napříč sociálními sítěmi proto tento automobil prezentovali s dalšími členy rodiny. Bohužel, spousta jedinců v tom vidí sexuální náznaky a začali útočit na automobilku

Audi RS 4 Avant interiér

Některým přijde fotka s malou holčičkou s banánem v ruce sexistická, jiné pohoršuje už její oblečení. A další zase říkají, že kombinace dítěte s autem, které jede až 280 km/h, je prostě nesmyslná a prý právě kvůli tomu má zabíjení dětí v popisu práce. A děti zabíjí i svými emisemi. Jiní se naopak automobilky zastávají a považují tato nařčení za naprostý nonsense, jelikož bychom mohli takto uvažovat o jakémkoliv automobilu. Podle některých komentářů se dokonce vnucuje otázka, jestli ti, kteří v tom sexuální podtext skutečně vidí, nemají nějaký s vlastní sexualitou nějaký problém, či dokonce pedofilní sklony.

Také čtěte

Audi potřebuje šetřit, propustí 9500 zaměstnanců

Evropské automobilky jsou tlačeny do úsporných opatření. S nástupem elektromobilů, které se ovšem moc neprodávají, přichází nutn…

27. 11. 2019 Aktuality

Audi RS 4 Avant interiér

Odpověď Audi na sebe nenechala dlouho čekat. Po pár hodinách od uveřejnění reklamního spotu přišla s omluvou.  „Audi nikdy nemělo v úmyslu někomu ublížit. Upřímně se omlouváme za tento necitlivý obrázek a zajistíme, aby v budoucnu již nebyl použit. Okamžitě také interně prozkoumáme, jak byla tato kampaň vytvořena a zda v tomto případě neselhaly kontrolní mechanismy,“ stojí v omluvě. 

Německá společnost také reagovala na kritiku, že tato mladá slečna je využita k propagaci vozu, který je schopný jet rychlostí až 280 km/h.  „Audi RS 4 Avant je především rodinné auto, ve kterém posádku chrání více než třicet asistenčních a bezpečnostních systémů včetně nouzového brzdění,“ stojí dále v příspěvku.  Nikde přece není psáno, že s rychlým autem musíte jezdit rychle.

Zdroj médií: Audi, acz

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?