Výběr chladicí kapaliny pro použití ve vozech Ford

20. 2. 2020 5 min. čtení Tipy a rady Jak vybrat chladicí kapalinu Koupě chladicí kapaliny podle značky Rádce motoristy

Chcete-li, aby byl vůz Ford dlouholetým parťákem na vašich cestách, je třeba se o něj pečlivě starat. Do této péče byste měli zahrnout i pravidelné doplňování a výměnu chladicí kapaliny.

Výběr chladicí kapaliny do Ford

Chladicí kapalina má ve voze nezastupitelnou funkci. Jejím hlavním úkolem je odvádět teplo od motoru a předcházet tak jeho přehřívání. Díky tomu nedochází k nadměrnému opotřebování jeho částí.

Tento úkol musí kapalina plnit při všech klimatických podmínkách. Proto je třeba, aby i při poklesu teplot pod 0 °C nedocházelo k zamrzání směsi. Při výběru proto musíte dávat pozor na to, abyste koupili kvalitní produkt a zároveň ho pak i ve správném poměru naředit.

V případě koupě správného výrobku zajistíte kromě chlazení i prevenci korodování a oxidaci kovových částí. Zároveň také nedochází ke křehnutí plastových a gumových částí. Tím se vyhnete častým návštěvám autoservisu.

Chladicí kapaliny v nabídkách e-shopů

Výběr chladicí kapaliny do vozu Ford

Pokud jste majiteli vozu Ford, můžete chladicí kapalinu vybírat mezi originálními díly značky Ford Parts. Na výběr máte několik různých produktů.

  • Ford Parts Super Plus Premium Ready

Tato chladicí kapalina zaručuje naprostou funkčnost při teplotách až do -31 °C. Vhodná je hlavně pro použití ve vozech, které využívají elektrický pohon. Navíc splňuje certifikaci WSS-M97B44-D2.

  • Ford Parts POAT

Tento produkt zajišťuje kvalitní chlazení pro vozy Ford z řad Edge, Explorer, Mustang, Transit a Transit Custom. Tím umožní těmto vozům dosáhnout maximálních výsledků.

  • Ford Parts Super Premium

Chladicí kapalina Super Premium nezamrzá ani při teplotách do -37 °C. Jedná se o kvalitní produkt, který odpovídá certifikaci WSS-M97B44-D, která je dostatečná pro veškeré vozy Ford vyrobené v evropských továrnách.

Zdroj médií: Depositphotos

Podobné články