Vozy Hyundai i30 N a i30 Fastback N dostaly prestižní ocenění

12. 12. 2019 1 min. čtení Aktuality Hyundai

Německý časopis Auto Bild uděluje každý rok ocenění, mezi kterými je i "Sports Car of the Year". Podobnou anketu má i magazín Sport Auto, ten zase uděluje ocenění "Sport Auto Award".

Vozy Hyundai i30 N a i30 Fastback N dostaly prestižní ocenění

Hyundai i30 Fastback N zvítězil ve čtenářské anketě, kterou pořádá největší německý motoristický časopis Auto Bild. Vůz za sebou nechal dalších 13 vozů a dostal ocenění „Auto Bild Sports Car of the Year“. Upřímně nás to v redakci moc neudivilo, protože ve skvělém světle se toto auto ukázalo i v našem testu, kde se vyznamenalo nejen svým líbivým designem, ale zejména tím, jak přístupně dokáže nabídnout adrenalin za volantem i řidičům, bez závodní licence.

Ocenění Sport Auto Award pro i30 N

Hatchback i30 N pak získal ocenění „Sport Auto Award“ v kategorii „Kompaktní vozy do 35 000 eur“ v čtenářské anketě, organizované motoristickým časopisem Sport Auto. Ostrý hatchback je překvapivě hodně odlišný od Fastbacku a subjektivně je více "radikální". Jeden z nejoblíbenějších "výkonných" modelů Hyundai byl uveden na trh na podzim 2017 a od té doby bylo prodáno více než 4500 vozů.

Hyundai v roce 2017 poprvé ohromil fanoušky sportovních kompaktních vozů právě modelem i30 N. Jeho výkon mezitím vzrostl ze 184 kW/250 k na 202 kW/275 k ve verzi Performance. Tato verze je standardně vybavena 19“ koly a elektronicky řízenou uzávěrkou diferenciálu. Skvělému motoru sekunduje výborný, stavitelný podvozek, který se neztratí na okresce ani na okruhu.

Zdroj médií: redakce
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články