Hyundai ukázal ve videu svůj první elektrický závodní vůz

3. 9. 2019 1 min. čtení Aktuality

Hyundai Motorsport zahájil práce na svém historicky prvním závodním voze s elektrickým pohonem. Projekt předznamenává novou éru účasti společnosti Hyundai v motoristickém sportu.

Hyundai závodní elektromobil

Automobil, jehož design a konstrukce vzniká v sídle společnosti Hyundai Motorsport v německém Alzenau, bude poprvé prezentován 10. září v rámci novinářského dne na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem.

Expanze společnosti Hyundai Motorsport

Vstupem do světa závodních elektromobilů pokračuje expanze společnosti Hyundai Motorsport, která se po svém založení v roce 2012 etablovala v automobilových soutěžích a okruhových závodech. Tým Hyundai Motorsport má ve své šesté sezoně ve WRC na svém kontě řadu vítězství v soutěžích a navzdory silné konkurenci aktuálně vede průběžné pořadí mistrovství světa v hodnocení konstruktérů.

Automobilový průmysl přechází na techniku hybridního a elektrifikovaného pohonu a tento trend se v posledních letech odráží i v motoristickém sportu. Podle nových pravidel vznikají nová mistrovství pro elektricky a hybridně poháněné vozy. Hyundai hodlá i v této nové éře demonstrovat své kompetence v konstrukci vysokovýkonných automobilů.

 

Zdroj médií: hyundai.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?