Volkswagen už má prototyp robota, který vám přijede dobít elektromobil

29. 12. 2020 1 min. čtení Aktuality Volkswagen

Dobíjení elektromobilů je a do budoucna bude velké téma. Ne vždy bude asi nutné zajíždět k nabíjecím stanicím, někdy stačí prostě auto zaparkovat a o nabíjení se postará k tomu určený robot.

Volkswagen nabíjecí robot

Volkswagen představil před časem jen jakousi vizi, ale teď už má prototyp robota, který bude zvládat obsluhovat dobíjení namísto uživatele. Neměl by to být primární způsob, jak autu dodat šťávu. Použít se má tam, kde by bylo nevýhodné stavět klasickou dobíjecí infrastrukturu.

Robot jako takový půjde přivolat přes aplikaci. Baterii, ze které autu dodá energii nemá u sebe, ale ta tvoří spíš jakýsi modul, který si připřáhne za sebe a k elektromobilu ho připojí. Tato obří powerbanka dobíjí a robot mezitím může pokračovat ve stejné činnosti dál. Vše asi nejlépe vysvětlí video, které vytvořila samotná automobilka.

Kdy se dočkáme nasazení v praxi, je zatím ve hvězdách. Automobilka ale patrně s tímto řešením počítá, protože nezůstalo jen u konceptu na papíře, ale již je k dispozici reálný prototyp.

Zdroj médií: YouTube, VW
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?