Volkswagen nebude vyvíjet nové spalovací motory. Raději bude vylepšovat ty stávající

23. 3. 2021 1 min. čtení Aktuality

Díky neustálým omezováním a restrikcím už několik automobilek ukončilo vývoj spalovacích motorů. Příkladem budiž Audi nebo Mini. Další podobná oznámení na sebe jistě nenechají dlouho čekat.

Kdo se ale nechce s koncem spalování benzinu či nafty smířit, je Volkswagen. Ten sice masivně investuje do vývoje elektromobilů, ale CEO automobilky Ralf Brandstaetter řekl pro web Automobilwoche, že namísto co nejdřívějšího přechodu na elektromotory budou raději dál pracovat na zefektivňování již existujících motorů.

Jádrem budoucí nabídky automobilů Volkswagen se spalovacími motory mají být modely Passat, Golf, T-Roc a Tiguan. U těch pravděpodobně dojde na využití plug-in hybridních technologií, aby splnily normu Euro 7, která bude pravděpodobně extrémně přísná. Zisky z prodejů spalováků by pak měly posloužit pro vývoj elektromobilů.

Zdroj médií: Pxhere.
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články