Velká Británie zakáže prodej aut se spalovacími motory. Nejdéle do roku 2035

5. 2. 2020 1 min. čtení Aktuality

Nad spalovacími motory se stahují mračna. Zelená lobby tlačí na EU a vlády zemí a požaduje co nejpřísnější restrikce. Je zvláštní, že zrovna Velká Británie krátce pod odchodu z EU chystá poměrně přísný zákaz.

Původní plán byl zakázat spalováky od roku 2040, což je ještě relativně vzdálená budoucnost. Výbor pro změnu klimatu však požadoval přísnější termín, a to rok 2030. Boris Johnson nakonec sdělil veřejnosti, že rokem zákazu bude 2035.

A nebude to jen nějaké omezení, ale počítá se se skutečným zákazem čehokoliv, co spaluje fosilní paliva. Dieselové i benzínové motory a dokonce i vozy s hybridním pohonem. Celá Británie tak bude odkázána na elektromobily.

Bohužel v tomto trendu "jede" prakticky celá západní Evropa. Většina států buď už určila nějaký termín, od kdy se nebudou smět vozy s klasickými motory prodávat nebo je postupně zatěžuje tak vysokými daněmi, že se nevyplatí jejich vlastnictví.

Zdroj médií: pxhere.
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články