Toyota podala v poslední dekádě neuvěřitelné množství patentů. Mezi automobilkami vede

9. 2. 2021 1 min. čtení Aktuality Toyota

Patentové přihlášky jsou v průmyslu způsobem, jak zajistit, že někdo neukradne to, co automobilka vymyslí. Pokud to bude chtít, musí zaplatit, a to obvykle pěkně tučnou sumu.

V automobilovém průmyslu vede v počtu patentových přihlášek jednoznačně Toyota. V posledních deseti letech podala japonská automobilka 384 000 patentových přihlášek. Za rok to dělá nějakých 31 650, za den 86. Za jednu hodinu tak je ze strany Toyoty podáno přes 3,5 patentových přihlášek. To zní až neuvěřitelně.

Druhá je automobilka Hyundai se 184 000 přihlášek za rok. Poté je Ford, Honda a Nissan. S ohledem na příklon k elektromobilitě a autonomnímu řízení je patentování nových technologií důležitější než v minulosti. Ostatně i na poli přihlášek týkajících se elektromobilů vede opět Toyota. Za poslední dekádu jich bylo 143 000. Tak nějak tušíme, že kdyby Toyota ze dne na den přestala existovat, asi by museli na patentovém úřadě začít trochu propouštět.

Zdroj médií: Toyota
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články