Toyota musela stáhnout reklamu na GR Yaris. Prý podporuje porušování dopravních předpisů

8. 1. 2021 1 min. čtení Aktuality Toyota

Kdysi dávno bylo v reklamě možné prakticky cokoliv. Dnes horko těžko firmy prosadí spot, kde se i jen náznakem děje něco, co by mohlo teoreticky znamenat porušení právních norem.

Toyota uvedla v Austrálii poměrně nevinnou reklamu, která má velice prostý děj. Tři sourozenci jedou navštívit rodiče a oslavit s nimi výročí. Jedná se o dvě sestry, jedna jede Yarisem, druhá Yarisem Cross. Potud vše v pořádku. Jejich nestíhající bratr využil GR Yaris.

Díky schopnostem malého hot hatche ale nakonec bratr nejenom že stihne dojet včas, ale ještě je tam první a cestou stihl koupit dort. Nějakého flagrantního porušování předpisů se ale nedopouští. Tedy krom dvou asi vteřinových záběrů, kde pravda, nejede na první pohled úplně pomalu...

Australské úřady ale přikázaly reklamu stáhnout ze dvou důvodů. Tím prvním je porušování rychlostních limitů a druhým údajné nezodpovědné řízení. Trošku bizarní, ale Toyota sklopila uši a učinila, co nudní ouřadové žádají.

Zdroj médií: YouTube
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články