Nová Toyota Yaris - od základů nové auto, navíc už v základu s hodně slušnou výbavou

15. 6. 2020 2 min. čtení Aktuality Toyota

V pátek jsme se byli poprvé podívat na novou Toyotu Yaris. Zatím se jednalo pouze o statickou prezentaci, ale i tak to bylo pozitivní překvapení.

Laškovně prostorná

Novinka oslovila na první pohled především detaily. Yaris naskočil na rozmáhající se trend v podobě spojených zadních světel a co mě opravdu hodně zaujalo, je prolis nad zadním blatníkem. Na fotkách to až tolik nevyzní, ale na živo vypadá sakra dobře, rozbíjí velkou boční plochu a působí až trochu laškovně.

Prolis nad zadním blatníkem je hodně líbivý detail

Překvapivě však bude tahle Toyota o 5 milimetrů kratší než předchůdce, tedy v tuhle chvíli ještě současná generace, na druhou stranu vnitřní prostor o něco narostl. Líbí se mi, že navzdory kategorii jsou sedadla krásně velká a prostorná. Ani se svými 197 centimetry výšky jsem po usazení nepociťoval žádný diskomfort nebo omezení.

S elektřinou i bez

Ze stran motorů mě zaujala nejvíc hybridní varianta v podobě 1.5 s výkonem 116 koní, která umí upalovat čistě na elektřinu až 130 km/h. Což je něco, čím se mohou obvykle chlubit především velké plug-in hybridy. K dispozici budou i konfigurace čistě spalovací. Jak jednapětka s výkonem 121 koní, tak menší litr, který poskytne 72 koní.

Bezpečná už v základu

V čem má ale tohle auto potenciál zamíchat kartami ve své třídě, je výbava. Ano, infotainment s Android Auto a Apple CarPlay už má snad každý, stejně jako měkčené materiály nebo parkovací kameru. Ale Toyota Yaris bude k dostání už za 335 000 s klimatizací, parkovací kamerou a především kompletním systémem Toyota Safety Sense. To znamená adaptivní tempomat, rozpoznávání značek, nouzové brzdění při hrozícím střetu s chodcem či cyklistou (a to i při odbočování, ne jen v přímém směru před autem), asistent pro jízdu v pruzích nebo třeba automatické přepínání dálkových a potkávacích světel. Už základ tedy bude obsahovat všechny dostupné bezpečnostní asistenty. A ještě jednou - už za 335 000 korun s DPH!

Na tohle auto jsme opravdu zvědaví a už se nemůžeme dočkat testu. Popravdě si tak trochu přeji, aby se nám dostal do rukou právě ten základ, ta nejlevnější varianta. Jak se obvykle označuje hantýrkou "holina", tak podle specifikace to tedy rozhodně žádné holátko nebude.

Zdroj médií: toyota, redakce
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?