Tesla má nepříjemný problém. Její auta reznou

1. 10. 2019 1 min. čtení Aktuality

Z dnešních automobilových značek už nemá snad žádná výrazný problém s tím, že by její auta korodovala. Tedy až na jednu...

Tesla má nepříjemný problém. Její auta reznou

Automobilka Tesla je známa svojí snahou inovovat, její vozy pak pro své jízdní výkony, skvělý dojezd a bohužel i hodně mizerné zpracování. Výroba, zejména Modelu 3, probíhá tak překotně, že na nějakou snahu o slícování dílů nemůže být ani pomyšlení. "Hlavně, že to tam drží, další!"

A důsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Poslední kauzou, která problém s kvalitou výroby u Tesly provází, je rez, která se objevuje i u aut starých jen pár měsíců. O této nepříjemné záležitosti informoval web InsideEVs. 

Nejedná se však primárně o špatné lakování, ačkoliv i to je jedna z věcí, kterou jsou Tesly vyhlášení. Problém je právě ve špatném spasování a slícování dílů karoserie. Ty se o o sebe při provozu auta otírají a s tím se pojí i postupné odírání laku. Co se stane v okamžiku, kdy vrstva laku vezme v místě otěru za své, je asi jasné...

Tesla Model 3 rez

Majitelé si na fórech a sociálních sítích na tento problém stěžují a někteří jsou opravdu hodně zklamaní. Ledová sprcha však přijde v okamžiku, kdy se snaží svůj vůz reklamovat. Už jen kontaktovat automobilku třeba emailem je problém, protože málokomu odpoví. Reklamovat závadu také není zrovna snadné a Tesla se k problému zatím nijak veřejně nevyjádřila a dělá, že neexistuje.

Podobné články