Tahle dodávka by na silnicích rozhodně nezdržovala. Má 850 koní a jde do aukce

3. 12. 2019 1 min. čtení Aktuality Toyota

Dodávky, které rozvážejí zboží, mohou být někdy trochu brzdou provozu. Tahle "krabice" má však hodně společného se závodními vozy a brzdou byste pro ni byly spíše vy.

Tahle dodávka by na silnicích rozhodně nezdržovala. Má 850 koní a jde do aukce

Reklamní kampaň s řidičem NASCAR

Důvodem pro vznik takto šíleného auta byla před více jak dekádou reklamní kampaň s bývalým řidičem NASCAR Dalem Jarrettem. Základem se stal klasický rozvážkový vůz UPS z roku 1990, který měl najeto přes 300 000 mil.

Závodní motor Toyota

Pod kapotou trůní závodní motor od Toyoty, který má výkon 850 koní. O výkon tedy rozhodně není nouze. Aby se dodávka trochu odlišovala, dostala i speciální polepy, které alespoň částečně mohou varovat ostatní řidiče, že s ní rozhodně nemají zkoušet závodit na semaforech.

Upravená UPS dodávka

Krom výkonného motoru dostalo auto i závodní budíky a ochrannou klec. Na závodění, případně opravdu hodně rychlou rozvážku balíků je tedy připravené více než dobře. Pokud máte zájem, aukce ještě chvíli poběží.

Zdroj médií: autoblog.com
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články