Pták zachránil německého řidiče před pokutou

29. 5. 2019 1 min. čtení Aktuality

Když rychle jedoucí vůz změří policejní radar, není obvykle moc o čem hovořit. V řádu dnů, maximálně týdnů přijde obálka se neveselým obsahem.

Poděkovat létajícímu zvířeti může řidič automobilu, který by za běžných okolností dostal pokutu

Pták zachránce řidičáku

To stejné by se stalo i jistému německému řidiči Renaultu Twingo, kterému radar na úseku s omezením na 30 km/h naměřil rychlost o 24 km/h vyšší. Jenže dotyčný měl skutečně velkou kliku. Přesně v okamžiku pořízení důkazní fotografie se mezi řidičův obličej a objektiv dostal pták.

Policie tak nemůže jednoznačně prokázat, kdo v daný okamžik vozidlo řídil. Namísto toho umístili vtipnou fotografii na Twitter a připsali k tomu, že se podle nich jedná o jasné znamení shůry, že příště by měl řidič zpomalit. Vtipnou minikauzu s ptákem ochranitelem kalí pouze představa, jak by si asi počínal český úředník v podobné situaci. Něco nám totiž říká, že ten by se s tím moc nemazal...

Zdroj médií: bild.de
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články