Policie má nová luxusní hybridní BMW 745Le

31. 10. 2019 2 min. čtení Aktuality

Minulé experimentování Policie ČR s hybridním vozem dopadlo neslavně. BMW i8 skončilo s ostudou v potoce a nehoda byla uzavřena s tím, že žádný zákonný předpis porušen nebyl. Dokonce ani ono slavné nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky na to, jako na potvoru, nešlo navléct...

Policie má nová luxusní hybridní BMW 745Le

Včera si policie převzala další hybridní vozy a to pět BMW 745Le. Dle tiskové zprávy se mají stát výraznou pomocí pro dopravní policisty, kteří dohlíží na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Auta jsou zapůjčena bezplatně a to od autosalonu BMW v Hradci Králové.

Luxusní vůz s hybridním pohonem

BMW 745Le je skutečně luxusní vůz, navíc s prodlouženým rozvorem a hybridním pohonem. Policie si od toho slibuje méně vypouštěných emisí, ale je otázkou, nakolik to bude realita. Hybridy fungují nejlépe ve městech a na dálnici, natož pak při stíhání "silničních pirátů" asi tento druh pohonu nepředstavuje významnou výhodu.

Také čtěte

Autem roku je poprvé BMW, Škoda je třetí

Poprvé v historii ankety Auto roku se dostalo na první místo BMW. Tato značka ještě nikdy tuzemskou verzi této ankety nevyhrála

9. 1. 2020 Aktuality

Policie má nová luxusní hybridní BMW 745Le

Úpravy? Nedovoleno

Vozy byly zapůjčeny zdarma a to na šest měsíců. Limitem jsou také najeté kilometry a to do výše 25 000. Auta poté policie vrátí zpět autosalonu, ten je prodá a zapůjčí PČR dalších pět. I proto nebyly na vozech provedeny žádné úpravy, které by byly nevratné. Dokonce i maják drží na střeše pomocí magnety.

Třicet policistů, kteří budou ve službě luxusní BMW řídit projde školením, tak snad to neskončí podobně neslavně jako minule s BMW i8.

Zdroj médií: facebook, policie.cz

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?