Policie ČR srovnala své nejrychlejší stroje. Který vyhrál?

8. 10. 2020 1 min. čtení Aktuality

V parádním a na poměry české policie trochu neformálním videu byla zodpovězena naprosto zásadní otázka všech kluků a děvčat. Co nejrychlejšího mají strážci zákona k dispozici? Samozřejmě vyjma vrtulníku, video se zaměřuje na silniční techniku.

Po krátkém úvodu přichází srovnání soupeřů. Na start se postavilo hybridní BMW 745 Le 3.0 plug-in hybrid, Škoda Octavia combi 2.0 TSi 4x4 DSG, Škoda Superb 2.0 TSi 4x4 DSG, Audi S6 TSFI quattro V8 Biturbo a z motocyklů BMW RT 1200 a Yamaha FJR 1300.

Pořadí v cíli není žádným překvapením. První dvě místa obsadily jednostopé stroje - Yamaha a za ní BMW. Poté bylo Audi, hybridní BMW, Superb a Octavia. Video krom jiného dokazuje, že motocykl bude mít asi na rovince obvykle navrch (až na extrémní případy), protože na jeho straně je obvykle výhoda hmotnost/výkon. Na druhou stranu, v zatáčkách a při brzdění bude spíše ve výhodě auto, díky větší ploše pneumatik.

Zdroj médií: YouTube
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?