Otec se synem si tisknou Lamborghini Aventador na 3D tiskárně

10. 7. 2019 2 min. čtení Aktuality

Parádní drahý sporťák by chtěl mít v garáži snad každý. Ale málokdo na to má dostatek financí.

Lamborghini Aventador na 3D tiskárně

Chcete Lamborghini? Vytiskněte si ho

Fyzik Sterling Backus má očividně v oblibě Lamborghini. Model Aventador se mu tak líbí, že se rozhodl pořídit si ho stůj co stůj. Pravda, v bazarech jich moc není a i kdyby nějaký na prodej byl, cenovka by byla pro většinu smrtelníků nedosažitelná. Sterling se však nenechá jen tak odradit a tak si vůz postupně tiskne na 3D tiskárně.

Syn sedící za volantem automobilu Lamborghini Aventador, který si s jeho otcem tisknout na 3D tiskárně

S projektem mu pomáhá jeho syn a na autě pracují už téměř rok a půl, každý den zhruba hodinu. “AXAS Interceptor”, jak svůj vůz nazývají, je prozatím vyšel na 20 000 dolarů, tedy zhruba 455 000 korun. Samozřejmě si nelze doma jen tak vyrobit kompletní Aventador. Jak je vidět z obrázků, půjde spíše o napodobeninu, která bude mít plus mínus shodný vnější tvar. Na 3D tiskárně však Sterling a jeho syn tisknou vše, co na auto vytisknout lze. Krom panelů karoserie tak zvládli světla, výdechy ventilace, ale i části interiéru. Zatím spotřebovali 220 cívek termoplastu.

Lamborghini Aventador pouze z cívek plastu

Motor? Originál není k sehnání

Sportovní vůz není sportovním vozem bez odpovídajícího motoru. A jelikož se motor do Aventadoru shání dost špatně, padla volba na 5,7 litrovou jednotku LS1 ze Chevroletu Corvette, která dostane dvě turba. Podvozek navrhl Sterling sám a některé jeho části pocházejí z blíže nespecifikovaného současného Lamborghini. Okénka, zrcátka, stěrače, zpětné zrcátko, volant a některé přepínače pak mají svůj původ v Audi. Sterling se synem mají před sebou ještě spoustu práce, ale výsledek bude nepochybně stát za to.

Již spotřebovali 220 cívek plastu, ale výsledek prý bude stát za to

Zdroj médií: autoblog.com.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?