Nový Land Rover Discovery Sport dostane tříválcový plug-in hybrid

23. 5. 2019 2 min. čtení Aktuality

Možná se vám zdá, že jde jen o facelift. Není tomu tak, nový Discovery Sport dostal totiž zcela novou platformu.

Nový Land Rover Discovery Sport

Design pokulhává

Nový základ se jmenuje PTA a jeho potřebu si vynutila možnost použití elektromotoru. Platforma je shodná s novým Evoquem, akorát je nad ní mohutnější karoserie. Designově se žádný velký posun nekoná, novinka akorát narostla o 3 milimetry do výšky a na délku naopak 2 ubyly. Automobilka udává, že tuhost karoserie vzrostla o solidních 13 %.

Nový Land Rover Discovery Sport

Také čtěte

Volkswagen Arteon selhal v testech IIHS v jedné disciplíně

Získat ocenění IIHS Top Safety Pick se jen tak nějakému vozu nepodaří. Kritéria jsou velice přísná a i když auto projde úsp…

10. 10. 2019 Aktuality

Ty největší změny se ale odehrály jinde. Základní diesel D150 není nic převratného, ale všechny ostatní verze už disponují hybridním pohonem, konkrétně se jedná o D180 MHEV a D240 HMEV, přičemž číslo za prvním písmenem označení udává výkon agregátu v koních. Kdo chce jezdit na benzín, sáhne buď po P200 MHEV nebo P250 MHEV. Do konce letošního dorazí i plug-in zážehový tříválec, o kterém se ale tisková zpráva podrobněji nezmiňuje.

Parkovací asistent vozu Land Rover Discovery Sport

Interiér? Ten jde vpřed

Další pokrok se odehrál v interiéru, kde je před řidičem velký displej o úhlopříčce 12,3" a nad středovou konzolí se tyčí další obrazovka o velikosti 10,25". Ani po stránce asistenčních systémů se Discovery Sport nenechá zahanbit. Hojně propagované průhledné kapoty budou výtečným pomocníkem v terénu, asistent couvání s přívěsem zase potěší ty, kteří často něco tahají. O komfort se starají adaptivní tlumiče s hydraulickými dorazy. Cenovka za základní verzi je 968 513 korun a v prodeji je nový Land Rover Discovery Sport už od včerejšího dne.

Pohled do interiéru automobilu Land Rover Discovery Sport

Zdroj médií: Land Rover

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?