Nový Hyundai i20: přijde jako hybrid, ale možná i v ostré verzi N

20. 2. 2020 2 min. čtení Aktuality Hyundai

Škoda Fabia dostane nového konkurenta. Nový Huyndai i20 by jí mohl solidně zatopit. Boduje vnitřním prostorem i designem.

Naživo bude možné spatřit vůz v Ženevě. Automobilka Hyundai se ale podělila o základní informace, včetně pár obrázků, už nyní. Patrně i díky úniku, který přišel pár dní nazpět.

V souladu s dnešními trendy Hyundai nasadilo do boje dynamické linky. Mříž přední masky není příliš členitá, světlomety jsou protažené skoro až nad blatníky a jejich tvar je dost ostře řezaný. i20 tak půjde poměrně snadno identifikovat podle světelného podpisu.

Hyundai i20

Oproti současné generaci vůz narostl o 5 mm na délku, 30 na šířku a zároveň se o 24 mm snížil. Jeho rozměry tak jsou 4040 x 1750 x 1450 mm. Rozvor se natáhl o centimetr, což by se rovněž mělo podepsat na vnitřním prostoru. Kufr narostl o 25 litrů na hodnotu 351 litrů.

Hyundai i20

Uvnitř vůz samozřejmě také prošel vylepšením, jeden 10,25" displej bude před řidičem, druhý o stejné velikosti pak bude uprostřed jako zobrazovač infotainmentu. Trendy se podepsaly i zde, takže k dispozici bude bezdrátová nabíječka na telefon, který lze připojit pomocí Apple CarPlay nebo Android Auto.

Hyundai i20

Pod kapotou bude možné mít buď čtyřválcovou dvanáctistovku s výkonem 62 kW a manuálním pětikvaltem nebo litrový tříválec dopovaný turbem. Ten bude ve dvou výkonových variantách 74/88 kW. Silnější verze bude výhradně mild-hybridní, slabší volitelně. Převodovka bude buď šestistupňová manuální nebo sedmistupňový automat.

Hovoří se i o ostřejší verzi "N", která by měla dostat čtyřválcovou 1.6, což by mohlo být solidní svezení. Ostřeji laděné vozy v Hyundai umí.

Zdroj médií: hyundai.
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články