Nový Hyundai i20: přijde jako hybrid, ale možná i v ostré verzi N

20. 2. 2020 2 min. čtení Aktuality

Škoda Fabia dostane nového konkurenta. Nový Huyndai i20 by jí mohl solidně zatopit. Boduje vnitřním prostorem i designem.

Naživo bude možné spatřit vůz v Ženevě. Automobilka Hyundai se ale podělila o základní informace, včetně pár obrázků, už nyní. Patrně i díky úniku, který přišel pár dní nazpět.

V souladu s dnešními trendy Hyundai nasadilo do boje dynamické linky. Mříž přední masky není příliš členitá, světlomety jsou protažené skoro až nad blatníky a jejich tvar je dost ostře řezaný. i20 tak půjde poměrně snadno identifikovat podle světelného podpisu.

Také čtěte

Nový Tucson se ukázal v plné kráse. Konkurenci může solidně zatopit

Dávno pryč jsou časy, kdy se evropské značky dívaly na korejské vozy jaksi shora. Kdepak, zejména Hyundai je v poslední dob…

15. 9. 2020 Aktuality

Hyundai i20

Oproti současné generaci vůz narostl o 5 mm na délku, 30 na šířku a zároveň se o 24 mm snížil. Jeho rozměry tak jsou 4040 x 1750 x 1450 mm. Rozvor se natáhl o centimetr, což by se rovněž mělo podepsat na vnitřním prostoru. Kufr narostl o 25 litrů na hodnotu 351 litrů.

Hyundai i20

Také čtěte

Hyundai vyvíjí jako první na světě technologii pro aktivní eliminování hluku od podvozku

Společnost Hyundai Motor Group (HMG) oznámila, že vyvinula první systém na světě pro aktivní eliminaci hluku od podvozku – RANC …

12. 11. 2019 Technologie

Uvnitř vůz samozřejmě také prošel vylepšením, jeden 10,25" displej bude před řidičem, druhý o stejné velikosti pak bude uprostřed jako zobrazovač infotainmentu. Trendy se podepsaly i zde, takže k dispozici bude bezdrátová nabíječka na telefon, který lze připojit pomocí Apple CarPlay nebo Android Auto.

Hyundai i20

Pod kapotou bude možné mít buď čtyřválcovou dvanáctistovku s výkonem 62 kW a manuálním pětikvaltem nebo litrový tříválec dopovaný turbem. Ten bude ve dvou výkonových variantách 74/88 kW. Silnější verze bude výhradně mild-hybridní, slabší volitelně. Převodovka bude buď šestistupňová manuální nebo sedmistupňový automat.

Hovoří se i o ostřejší verzi "N", která by měla dostat čtyřválcovou 1.6, což by mohlo být solidní svezení. Ostřeji laděné vozy v Hyundai umí.

Zdroj médií: hyundai

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?