Novinka od automobilky Tesla se dostala do Evropy. Model Y vlastní automobilka Volvo

11. 7. 2020 1 min. čtení Aktuality Tesla

Když automobilka Tesla představí nový model, začne se vyrábět v továrně ve Fremontu. Následně se spustí prodej v Kalifornii. Po pár měsících se nový model rozšíří do Kanady a nakonec se, po delší době od prvotního představení, dostane do Evropy. 

Tesla se bude od roku 2021 vyrábět i v Evropě.

Elon Musk chce nyní spojit vydání automobilu Tesla Model Y v Evropě se zahájením výroby v Gigafactory Berlin. S výstavbou nových továren v Číně a Evropě chce nyní generální ředitel Tesly, aby uvedla na tyto trhy Model Y, jakmile tam bude vůz vyráběn. Pro Evropu to znamená, že by zákazníci neměli dostat elektrické SUV Model Y dříve než v červenci 2021, na kdy je naplánováno dokončení Gigafactory 4 v německém Berlíně.

Jak se tedy dostala do Evropy už teď?

Proto je překvapivé, že ve Švédsku byl podle stránky Car.info, která sleduje registraci automobilů v zemi, tento týden zaregistrován vůz Tesla Model Y. Podle webu elektrické SUV vyrobené v Kalifornii zaregistrovala automobilka Volvo. Švédská automobilka bude pravděpodobně Model Y rozebírat a zkoumat, aby se z něj poučila a inspirovala. To ostatně není v automobilové branži nic nového, jedná se běžnou praxi. Nebylo by to ani poprvé, kdy se Volvo zajímá o nová Tesla vozidla. Automobilka do Švédska již v roce 2018 dovezla Tesla Model 3, který byl v Evropě dostupný až od roku 2019.

Zdroj médií: Tesla
Nikola Vrabel

Autor článku
Nikča vždycky snila o tom být nadějným chemikem, od školy si chodívá odpočinout na garáž a víkendy tráví s foťákem na nejrůznějších tuning srazech.

Podobné články