Nejšílenější Bugatti se jmenuje Bolide a má 1 850 koní

28. 10. 2020 1 min. čtení Aktuality Bugatti

Novodobé šílenství kolem vozů Bugatti začalo s Veyronem, pro někoho možná už s modelem EB110. Nesmyslné výkony, neskutečné zrychlení a děsivá maximální rychlost, to mají Bugatti už tak nějak v krvi.

Upravený motor z Chironu, tedy šestnáctiválec, se stane základem pro Bolid. Vůz je ve fázi konceptu a už teď je jasné, že na silnici se nepodívá. Výroba zatím nebyla schválena, takže je možné, že projekt zůstane u ledu.

Oficiálním představením téhle vize si však automobilka tak trochu zkouší reakce a zájem o auto, které by umělo zrychlit z nuly na sto za 2,17 sekundy, na dvoustovce by bylo za 4,36 a tam samozřejmě nekončí. Třístovku dosáhne v čase 7,37 sekundy, na čtyřech stech je za 12,08 a pětistovku máme za 20,16 sekund.

Bugatti Bolide

Motor má mít zapamatovatelné hodnoty. Jak výkon v koních, tak krouticí moment v newtonmetrech bude reprezentovat číslo 1 850. Hmotnost bude doslova muší, a to 1 240 kg. Mimochodem, v rychlosti 320 km/h bude přítlak na zadním křídle 1 800 kg a na předním 800 kg. I když se s tímhle autem na 99 % nikdy nesvezeme, tak v koutku duše doufáme, že Bugatti dá výrobě zelenou.

Bugatti Bolide

Zdroj médií: Bugatti.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?