Nejrychlejší sériové auto na světě umí 533 km/h

20. 10. 2020 1 min. čtení Aktuality

SSC Tuatara zní všelijak, ale možná bude dobré si tohle jména zapamatovat. Jedná se totiž o nejrychlejší sériově vyráběné auto na světě. Současně je to první vůz, který se dostal přes 500 km/h.

Bugatti už to odpískalo a nechce v honbě za tak trochu nesmyslnou hodnotou maximální rychlosti pokračovat, posléze v ní pokračovali ostatní a ještě donedávna platný rekord držel vůz Koenigsegg Agera RS (447 km/h), který ustanovil na silnici State Route 160 v USA.

SSC Tuatara

Na tu samou silnici se vydal pilot Oliver Webb a při první jízdě překonal platný rekord Koenigseggu (484 km/h). Poté se vydal opačným směrem, tedy nazpět a hodilo to rovnou 532,93 km/h! SSC Tuatara však jen tak mimochodem pokořila i rekord na letmou míli a letmý kilometr.

SSC Tuatara

Pokud byste si chtěli pořídit tento rekordní vůz, tak byste museli disponovat částkou zhruba 40 milionů korun a doporučili bychom s nákupem neotálet, aut vznikne totiž jen stovka. Za své peníze ale dostanete bestii s motorem o obsahu 5,9 litru, který je dvakrát přeplňovaný. Výkon 1775 koní pak asi na našich silnicích těžko využijete, ale na nějaké dlouhé letištní ploše si můžete vyzkoušet, jestli by ten rekord nešel ještě o trochu posunout.

SSC Tuatara

Zdroj médií: motorauthority.com.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?