Krátkodobé pojištění vozíku a nákladu

6. 12. 2021 2 min. čtení Tipy a rady

Jednou za čas každý z nás potřebuje převézt nábytek nebo jiný náklad. A to v případě, že se stěhuje nebo třeba při pořízení nového kusu. Pokud chcete stěhování zvládnout svépomocí, budete hlavně u větších kusů potřebovat dodávku nebo přívěsný vozík. A hodit se bude i pojištění.

Krátkodobé pojištění nákladu

Články na téma převážíme náklad:

  1. Krátkodobé pojištění nákladu - právě čtete
  2. Označení nadměrného nákladu
  3. Vybíráme upínací popruhy na auto

Převoz nábytku na vozíku

Pokud chcete převážet více kusů nábytku nebo takové, které mají větší rozměry, bude jejich naložení na přívěsný vozík jednoduchým a efektivním řešením. Pokud nemáte vlastní vozík, můžete si ho vypůjčit od známých nebo z půjčovny.

Při půjčení byste měli myslet na to, jestli s vozíkem z technického i dovednostního hlediska dokážete jet. V případě, že obě odpovědi budou kladné, dejte si ještě pozor na to, jestli se na vybraný vozík veškerý nábytek vejde a hlavně v případě nepříznivého počasí, zda ho bude možné zakrýt. Tím ochráníte náklad, který vezete. Pokud chcete být opravdu v klidu, můžete si vozík i nábytek pojistit.

Pojištění vozíku a nákladu

Pokud si chcete ušetřit případné starosti, měli byste myslet na pojištění vozíku i nákladu. Pojištění na přívěs si můžete sjednat i krátkodobě. Pokud by vás při cestě potkal například defekt pneumatiky, nebudete muset nic řešit. Dobré pojištění s asistenční službou za vás tento problém vyřeší. To samé platí i v případě, že by se vozík porouchal jiným způsobem.

Při sjednávání pojištění byste neměli zapomenout ani na náklad. Hlavně pokud povezete něco cennějšího. Pojištění, které bude v porovnání stát jen pár korun, se vyplatí. Řekněte si sami, kolikrát už jste se na silnici potkali s poztrácenými věcmi nebo kolik známých vám o podobných situacích vyprávělo.

Zdroj médií: redakce.

Podobné články