Kia ukázala první fotky elektromobilu EV6

9. 3. 2021 1 min. čtení Aktuality Kia

Další jihokorejská automobilka ukázala první obrázky svého nového elektromobilu. Jeho jméno je EV6 a není tak úplně překvapením. Ostatně sesterská Hyundai nedávno ukázala Ioniq 5, který bude na stejné platformě.

Kia EV6

Oním základem pro EV6 je E-GMP platforma, která byla navržena výhradně pro potřeby elektromobilů. To znamená, že baterie jsou v podlaze a elektromotor bude vždy vzadu, v některým případech ho lze doplnit druhým, který bude pohánět přední kola. Architektura operuje s napětím 800 V a samozřejmostí je modularita platformy, která umožní postavit na ní cokoliv od sedanu po SUV.

Každopádně zpět k EV6! Fotografie odhalující siluetu ukazuje, že minimálně zadní část bude hodně zajímavá. Světla vystupují do prostoru a tvoří svým způsobem i jakousi odtrhovou hranu. Navíc je jejich linka protažena až hluboko k blatníkům, což je trochu netradiční, ale už se těšíme, až to budeme moci posoudit na živo. I přední svítilny vypadají živě a světelný podpis EV6 bude hádáme dost snadno zapamatovatelný a vůz podle něj půjde jednoznačně identifikovat.

Zdroj médií: Kia.

Fotogalerie (3 fotek)

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?