Jak vyčistit autokoberce

14. 8. 2021 2 min. čtení Tipy a rady

I v případě, že nepatříte k těm, kteří nesnesou ve svém autě ani smítko a pucují vůz po každé jízdě, jistě oceníte, že váš plechový miláček nevypadá jako smetiště a třeba i hezky voní. A tak je potřeba ho jednou za čas vyčistit. A to pěkně od koberců.

Jak vyčistit koberečky v autě

Koberečky v autě jsou jednou z částí interiéru, která se zašpiní nejrychleji. A to hlavně v době, kdy je venku mokro a blátivo. I když se budete snažit boty před nástupem do vozu očistit jak jen to půjde, stejně na nich nějaké nečistoty zůstanou. Ty pak bude třeba dostat z koberečků pryč.

Největších nečistot se zbavíte pravidelným klepáním koberečků. Jednou za čas bude ale potřeba důkladnější očista. Před samotným čištěním vyndejte koberečky z auta. Prvním krokem pak bude důkladné vyluxování suchých nečistot. Nejlépe průmyslovým vysavačem, který má mnohem lepší výkon než klasické vysavače určené do domácnosti. Pokud ve voze převážíte domácí mazlíčky, budete potřebovat i speciální hlavici s rotačními kartáči, které zvířecí chlupy zachytí. Dobré je samozřejmě pořádně vysát i prostory pod koberečky.

Poté můžete přikročit k mokrému čištění. Na povrch koberečků nejprve naneste speciální čistič. Ten nechte několik minut působit. Díky tomu se uvolní usazené nečistoty a půjdou lépe odstranit. Pak už můžete koberce vyčistit pomocí tepovače. Pokud doma tento přístroj nemáte, můžete si ho na potřebnou dobu půjčit. Tato investice se vám jistě vyplatí. Díky tepovacímu vysavači budou perfektně čisté nejen koberce, ale i další textilní části vozu.

Když se vám do čištění koberců nechce

Pokud se vám do čištění moc nechce, můžete mít vyhráno v případě, že máte doma odrostlejší děti. Ty se, za drobný příplatek je kapesnému, na čištění jistě vrhnou. V ostatních případech vám nezbyde než objednat čištění u specializované firmy. Tam sice necháte částku podstatně vyšší, ale můžete se těšit na maximálně čisté koberce, a pokud objednáte kompletní služby, tak i kompletně nablýskaný a voňavý interiér.

Zdroj médií: everypixel

Podobné články